X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak ws. LGBT+: nie chcemy żadnych wojen ideologicznych, a w szczególności wojny z Kościołem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 09:15
– Z dużą przykrością przyjmuję ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Kościoła w sprawie LGBT+ – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Tomasz Siemoniak o LGBT+ (Salon polityczny Trójki)

Dokument "Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+" prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podpisał 18 lutego. Skrótowiec odnosi się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz transpłciowych. Karta zakłada działania w różnych obszarach, między innymi "w edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole". Obejmuje też sfery: bezpieczeństwa, kultury i sportu, pracy oraz administracji.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Tomasz Siemoniak uważa, że Rafał Trzaskowski nie popełnił błędu ws. LGBT+. Jak mówił gość Trójki, ta kwestia jest używana do ideologicznych ataków, a Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe do tego, by każdy poważny temat zinstrumentalizować i wykorzystać do walki politycznej.

– Jesteśmy po stronie ochrony dzieci, jesteśmy gotowi do dialogu z rodzicami i nauczycielami. To nie są sprawy, które załatwia się ognistymi przemówieniami na konwencjach – tłumaczył wiceprzewodniczący PO.

Dodał, że Platforma "nie chce żadnych wojen ideologicznych, a w szczególności wojny z Kościołem".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 12.03.2019
Godzina emisji: 8.14

mr/mk


Czytaj także

Rzecznik praw dziecka: karta LGBT+ budzi wątpliwości prawne. Nie wiemy, w jakim trybie została powołana

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 22:04
Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak podkreślił, że warszawska deklaracja LGBT+ nie jest oparta na obowiązujących w Polsce przepisach prawa. Mikołaj Pawlak powiedział w TVP Info, że program nauczania w szkołach opracowuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a nie władza samorządowa.
rozwiń zwiń