Beata Szydło o deklaracji LGBT+: tolerancja - tak, ale afirmacja - nie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 09:16
– Nie będzie zgody na to, żeby afirmację seksualności wprowadzać w szkołach – tak o deklaracji LGBT+ mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Beata Szydło, wicepremier ds. społecznych.
Audio
  • Beata Szydło o deklaracji LGBT+ (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Beata Szydło o deklaracji LGBT+ (Salon polityczny Trójki)

Dokument "Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+" prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podpisał 18 lutego. Skrótowiec odnosi się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz transpłciowych. Karta zakłada działania w różnych obszarach, między innymi "w edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole". Obejmuje też sfery: bezpieczeństwa, kultury, sportu, pracy oraz administracji.

Beata Szydło tłumaczyła, że to rodzina ma mieć prawo do decydowania o wychowaniu swoich dzieci. Jak mówiła, nie ma zgody na to, żeby wprowadzać tego typu projekty. – Tolerancja "tak", ale afirmacja "nie" – podkreśliła gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wicepremier uważa, że Rafał Trzaskowski próbuje uciec od błędu, który popełnił, gdyż politycy Platformy zdali sobie sprawę z tego, że prezydent Warszawy wyszedł przed szereg. – Prawo i Sprawiedliwość będzie pokazywało, że nie są to projekty proedukacyjne, które mają być otwarte, nowoczesne, ale projekty, które mają ściśle zakrojony obraz tworzenia nowego świata – dodała polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Beata Szydło mówiła również o zapowiadanym przez ZNP proteście nauczycieli.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Beata Szydło (wicepremier ds. społecznych)
Data emisji: 13.03.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/kw


Czytaj także

Adam Bielan: myślę, że PO z powodu deklaracji LGBT+ straci bardzo wielu centrowych wyborców

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 10:14
- Jako rodzic nie chcę, żeby tego rodzaju lewackie organizacje miały jakikolwiek wpływ na wychowanie moich dzieci. Nie pozwolę na to i myślę, że Platforma straci w ten sposób bardzo wielu centrowych wyborców, którzy nie interesują się być może na co dzień polityką, ale nie chcą dopuścić do tego, żeby ich dzieci były wychowywane przez lewicowych aktywistów - stwierdził wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
rozwiń zwiń