X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Legutko: wypowiedź Sławomira Broniarza jest oburzająca

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 08:47
- Nauczyciel to zawód zaufania publicznego i są róźne formy nacisku na władzę, ale pewnych rzeczy nie tylko robić nie wolno, ale mówić nie wolno, że są one brane pod uwagę - mówił na antenie radiowej Trójki o wypowiedzi Sławomira Broniarza profesor Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Europoseł PiS ocenił, że słowa Sławomira Broniarza to "skandal" (Salon Polityczny Trójki)
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: Jacek Konecki/PR

Sławomir Broniarz, szef ZNP, mówił w wywiadzie dla Radia Zet o tym, że to właśnie nauczyciele i rady pedagogiczne decydują o promocji uczniów. - Jeżeli skorzystamy także z tego oręża, to będziemy mieli w edukacji totalny kataklizm związany z rekrutacją albo zakończeniem kolejnych cykli edukacyjnych przez dzieci, uczniów polskich szkół - powiedział.

Potem Broniarz wycofywał się ze swojej wypowiedzi. - Jeżeli jakikolwiek uczeń lub rodzic poczuł się tymi słowami zagrożony, to śmiało mogę powiedzieć, że nie było to moim celem, i za to mogę oczywiście przeprosić - powiedział w niedzielę w TVN24 Sławomir Broniarz, odnosząc się do swoich wcześniejszych słów o możliwości wstrzymania promocji uczniów. Dodał jednak, że "strajk musi mieć konsekwencje".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Ryszard Legutko zaliczył wypowiedź szefa ZNP do "oburzających". - To jest szantaż. To oburzające wypowiedź. Pan Broniarz jest znany z rozmaitych nieprzyjemnych wypowiedzi. Ta była rzeczywiście przekroczeniem granicy. Nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek nauczyciel albo działacz związkowy nauczycielski straszył czymś takim - zaznaczył europoseł Prawa i Sprawiedliwości. - To jest tak jakby lekarz by powiedział, że nie będzie pracował na pogotowiu czy odmówi podjęcia się operacji. To są zawody zaufania publicznego i są rożne formy nacisku na władzę, ale pewnych rzeczy nie tylko robić nie wolno, ale mówić nie wolno, że są one brane pod uwagę - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Ryszard Legutko (europoseł Prawa i Sprawiedliwości)
Data emisji: 18.03.2018
Godzina emisji: 8.13

dcz/

Czytaj także

Rzeczniczka rządu: straszenie uczniów niewytłumaczalne i skandaliczne

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 23:50
- Protestów nauczycieli nie można "rozgrywać dziećmi", słowa szefa ZNP są skandaliczne - oceniła w niedzielę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Zapewniła, że rząd chce, by płace nauczycieli rosły szybciej, ale wola podjęcia dialogu musi być po stronie ZNP.
rozwiń zwiń