Włodzimierz Czarzasty o starcie Biedronia: to jest oszukaństwo

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 09:10
– Zrezygnował pan Robert Biedroń z mandatu radnego, teraz zrezygnuje, jeżeli go dostanie, z mandatu eurodeputowanego, potem zrezygnuje z mandatu posła, a na końcu wybierzemy go na prezydenta i zrezygnuje z prezydenta. (...) To jest oszukaństwo – mówił na antenie radiowej Trójki Włodzimierz Czarzasty, szef SLD. 
Audio
  • Włodzimierz Czarzasty mówił, że start Roberta Biedronia w wyborach do Parlamentu Europejskiego to "oszukaństwo" (Salon polityczny Trójki)

Prowadzący przywołał słowa Joanny Scheuring-Wielgus (kandydatki Wiosny do PE), która stwierdziła, że w Koalicji Europejskiej wszystkich "za mordę wziął Grzegorz Schetyna" i spytał Włodzimierza Czarzastego, czy czuje się "wzięty za mordę". 

– Pani Joanna jest na "dwójce" na liście za Robertem Biedroniem, który, jak pamiętamy, powiedział, że jak zostanie wybrany, to złoży mandat. (…) Zrezygnował pan Robert Biedroń z mandatu radnego, teraz zrezygnuje, jeżeli go dostanie, z mandatu eurodeputowanego, potem zrezygnuje z mandatu posła, a na końcu wybierzemy go na prezydenta i zrezygnuje z prezydenta. (...) To oszukaństwo – zaznaczył Włodzimierz Czarzasty. – Są różne sposoby na uprawianie polityki, z tego, co widać, inna polityka jest możliwa – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki odniósł się także do wypowiedzi Joanny Scheuring-Wielgus. – Kontakty w Koalicji Europejskiej są bardzo dobre. To jest trudna koalicja. My jesteśmy różni. To jest pięć różnych partii o różnych programach – podkreślił Czarzasty. – Jeżeli pan Kaczyński jest taki sam jak pan Ziobro czy pan Gowin, to dlaczego mają trzy partie, jeśli mogą być w jednej? – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki 
Gość: Włodzimierz Czarzasty (SLD)
Data emisji: 27.03.2019
Godzina emisji: 8.14

dcz/kw

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: jestem zwolennikiem budowania siły na lewicy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 09:00
– Złe dla naszego kraju jest stworzenie dwubiegunowości, podziału, w którym istnieje PO i PiS. Wówczas z debaty publicznej mogą zniknąć kwestie związane z państwem świeckim, prawami wolnościowymi, systemem podatkowym – mówił na antenie radiowej Trójki Włodzimierz Czarzasty, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń