Marszałek Senatu Stanisław Karczewski: ZNP jest stroną sporu politycznego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 09:36
– Sławomir Broniarz wpisuje się w działalność polityczną, a nie związkową. Takie są fakty – powiedział na antenie Trójki marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Audio
  • Marszałek Senatu o negocjacjach rządu z nauczycielami (Salon polityczny Trójki)

Negocjacje strony rządowej i przedstawicieli związków zawodowych mają zostać wznowione 1 kwietnia. Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się między innymi tysiąca złotych podwyżki do wynagrodzenia zasadniczego. Po poniedziałkowych rozmowach związek nie wycofuje się z zapowiedzi strajku. Może się on rozpocząć 8 kwietnia.

Postulat ZNP dotyczący podwyżek wynagrodzeń popiera też Forum Związków Zawodowych. Inne postulaty ma "Solidarność" oświatowa, która chce podwyżek o 650 zł w tym roku i o kolejne 15 proc. w 2020. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– ZNP jest stroną sporu politycznego. Często widać przewodniczącego wśród polityków totalnej opozycji. Sławomir Broniarz bardzo często reprezentował i zachowywał się w sposób polityczny. Takie są fakty. Wpisuje się w działalność polityczną, a nie związkową – powiedział Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu dodał, że "rządowi bardzo zależy, żeby strajku nie było i dzieci mogły przystąpić do egzaminów". – Ich dobro jest priorytetem polskiego rządu. Mam nadzieję, że rozmowy zakończą się sukcesem. Klucz jest w dialogu, który prowadzi Beata Szydło. Wiem, że te rozmowy będą długie, ale skuteczne – dodał Stanisław Karczewski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu)
Data emisji: 29.03.2018
Godzina emisji: 8.14

koz/ml