X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Lubnauer o sytuacji w oświacie: to nie jest już kryzys, ale katastrofa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 08:48
– Mam wrażenie, że rząd nie zdaje sobie sprawy, że to nie jest już kryzys, ale katastrofa – mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o sytuacji w oświacie (Salon polityczny Trójki)

W poniedziałek rząd przedstawił nauczycielom pięć propozycji. Według deklaracji wicepremier Beaty Szydło, związkowcy przyjęli cztery z nich. Rząd zaproponował trzecią transzę podwyżek płac we wrześniu, "dodatek na start" dla nauczycieli stażystów, skrócenie ich stażu, zmiany w sposobie oceniania nauczycieli, a także określenie minimalnej stawki dodatku za wychowawstwo. Wątpliwości związkowców budziła jedynie kwestia niewystarczających – ich zdaniem – podwyżek dla nauczycieli.

Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że mamy do czynienia z wielką nieodpowiedzialnością rządu w stosunku do rodziców i uczniów. W jej opinii postulaty oświatowych związków zawodowych są bardzo konkretne i nie niszczą prawa.

– Uważam, że priorytetem jest danie 1000 złotych nauczycielom, niż inne obietnice z "piątki Kaczyńskiego" – podkreśliła gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Przewodnicząca Nowoczesnej jest zdania, że należy wprowadzić zmiany w karcie nauczyciela. Jak mówiła, to dokument, który liczy ponad 30 lat i jest mocno leciwy.

– Rozmowa o karcie nauczyciela powinna się przetoczyć. Czy w tej chwili jest dobry moment? Wydaje mi się, że nie. Po wyborach można o tym pomyśleć – tłumaczyła Katarzyna Lubnauer. – W tej chwili jesteśmy w fazie ostrego protestu nauczycieli. Wprowadzanie jeszcze jednego tematu utrudniłoby bardziej dojście do porozumienia – dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna)
Data emisji: 2.04.2019
Godzina emisji: 8.14

mr/kw

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: propozycje rządu dla nauczycieli to ornamentyka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 08:43
- Ten strajk to jest w istocie akt desperacji i rozpaczy środowiska nauczycielskiego - powiedział w "Sygnałach dnia" Piotr Zgorzelski o sytuacji w oświacie i proteście nauczycieli. 
rozwiń zwiń