X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Zybertowicz: Birgfellner nie wie, co ma mówić, żeby to brzmiało rozsądnie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 09:40
- Pan Birgfellner się pogubił i zagubiony znalazł złych doradców, którzy postanowili zrobić wielką dźwignię polityczną z jego sytuacji. On jest główną ofiarą tego przedsięwzięcia - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Andrzej Zybertowicz. 
Audio
  • Andrzej Zybertowicz o słowach Geralda Birgfellnera (Salon polityczny Trójki)

We wtorek "Gazeta Wyborcza" opublikowała wywiad z Geraldem Birgfellnerem nt. planów budowy wieżowca przy ulicy Srebrnej w Warszawie. Biznesmen powiedział m.in., że w tej sprawie prezes PiS Jarosław Kaczyński go oszukał, "bo jest cudzoziemcem". "Wiedział też, że jego ludzie nie są w stanie podołać takiemu zadaniu jak budowa wieżowca przy Srebrnej. Mówił mi, że to jego wielka idea, że próbował ruszyć tę inwestycję od 15 lat, ale nikt nie był w stanie jej zrealizować".

– Ten wywiad jest tak dziwny, że ja go wczoraj przeczytałem dwa razy, bo jest po prostu psychologicznie zaskakujący – powiedział Andrzej Zybertowicz. – Mam wrażenie, że pan Birgfellner jest pogubiony – dodał doradca prezydenta. Wskazał, że biznesmen "w jedynych punktach ulega narracji »Gazety Wyborczej«, w innych się jej przeciwstawia" i "nie wie, co ma mówić, żeby to brzmiało rozsądnie". Zdaniem Zybertowicza zagubione jest też środowisko "Gazety Wyborczej", które nie wie, czy ma przedstawiać Kaczyńskiego jako "geniusza zbrodni", czy jako człowieka, który nie wiadomo skąd czerpie wiedzę o polityce.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według gościa Trójki publikacja wywiadu "nie wpłynie istotnie na kampanię wyborczą, ponieważ elektorat Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza twardy elektorat tej partii, nie przeżywa tego szoku poznawczego, który tak wielokrotnie środowisko »Gazety Wyborczej« i jej sojusznicy deklarują". 

W audycji poruszono też temat wyborów do Parlamentu Europejskiego. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Andrzej Zybertowicz (doradca prezydenta)
Data emisji: 3.04.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/mk

Czytaj także

Michał Płociński o zeznaniach Geralda Birgfellnera: w wielu kwestiach sam sobie zaprzecza

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 14:40
- Gerard Birgfellner nie odpowiada śledczym na pytania co nagrywał, jak nagrywał i kiedy nagrywał. Od samego początku jest bardzo dużo znaków zapytania w tej sprawie, a jego relacja jest pokrętna. Austriacki biznesmen w wielu kwestiach sam sobie zaprzecza - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński, publicysta dziennika "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń