Kamila Gasiuk-Pihowicz: wybory do europarlamentu są wyborami dotyczącymi przyszłości Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 09:22
– Nadchodzące wybory nie są wyborami dotyczącymi zabezpieczeń socjalnych, a przyszłości Polski i tego, czy uda jej się odbudować renomę – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" wiceprzewodnicząca PO-KO Kamila Gasiuk-Pihowicz, odnosząc się do wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Kamila Gasiuk-Pihowicz o wyborach do Parlamentu Europejskiego i sytuacji panującej w oświacie (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Kamila Gasiuk-Pihowicz o wyborach do Parlamentu Europejskiego i sytuacji panującej w oświacie (Salon polityczny Trójki)

Wybory te odbędą się w Polsce 26 maja. O północy okręgowe komisje wyborcze zakończyły przyjmowanie zgłoszenia list komitetów wyborczych. Jak wynikało z danych zamieszczonych na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej o godz. 6, swoje listy wystawi 9 z 26 komitetów. We wszystkich 13 okręgach listy zarejestrowały dotychczas trzy komitety: KWW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, KW Prawo i Sprawiedliwość oraz KWW Kukiz’15. O tym, dlaczego wybór politycznych reprezentantów naszego kraju w Brukseli na lata 2019-2014 będzie bardzo ważny, mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

– Nadchodzące wybory nie są wyborami dotyczącymi zabezpieczeń socjalnych, a przyszłości Polski i tego, czy uda się odbudować jej renomę, czy będziemy państwem praworządnym, demokratycznym, czy też będziemy dryfowali na wschód. To jest wybór, przed którym stoją w tej chwili Polacy – powiedziała posłanka PO-KO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Stawką w tych wyborach jest to, aby Polska była krajem praworządnym i aby nasze prawa były szanowane i respektowane – dodała parlamentarzystka. Jak stwierdziła, w tym momencie tak nie jest. – I dlatego przyszłość wielu naszych praw będzie się rozstrzygała przed unijnymi instytucjami – podkreśliła.

Kamila Gasiuk-Pihowicz odniosła się także do trudnej sytuacji w oświacie i strajku nauczycieli. – Ze strony premiera padła propozycja okrągłego stołu. Uważam, że debata przy nim powinna się odbyć, ale jak najszybciej, a nie po świętach. Zastanawiam się też, dlaczego tak późno do tej całej sytuacji włączył się prezydent – powiedziała posłanka PO-KO.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której była również mowa m.in. o rozszerzeniu programu Rodzina 500+ na pierwsze dziecko.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Kamila Gasiuk-Pihowicz (wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 17.04.2019
Godzina emisji: 8.14

bb/ml