X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ataki na Sri Lance. Jan Żaryn: jeżeli się nie przeciwstawimy, to nienawiść będzie wzrastała

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 09:11
– Jeżeli się nie przeciwstawiamy temu na żadnym etapie tej represywności wobec chrześcijaństwa, to w jakiejś mierze przyzwalamy na to, żeby ta nienawiść do chrześcijan nie tylko wzrastała, ale żeby nienawistnicy odczuwali jakiś typ bezkarności – mówił w Trójce prof. Jan Żaryn, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Jan Żaryn mówił, że nie można pozwolić na agresję wobec chrześcijan (Salon polityczny Trójki)

Do 310 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar serii ataków na kościoły i hotele, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance – poinformowała we wtorek policja. Jak dodano, w związku ze śledztwem w tej sprawie dokonano 40 zatrzymań.

Do pierwszych sześciu eksplozji doszło rano w ciągu 30 minut w trzech kościołach w Kolombo i dwóch innych miastach – Negombo i Batticaloa oraz w trzech luksusowych hotelach w Kolombo. Siódmy wybuch miał miejsce w niewielkim pensjonacie na przedmieściach Kolombo, a ósmy nastąpił w dzielnicy mieszkalnej Dematagoda, również na obrzeżach stolicy. Dziewiąty miał być przeprowadzony na lotnisku, ale się nie powiódł.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jan Żaryn twierdzi, że przywalanie na agresję wobec chrześcijan ośmiela atakujących. – Ja jestem chrześcijaninem i odczuwam to w sposób wyjątkowy, jeżeli wyznawcy mojej religii są gdzieś mordowani, ale także gdy dotykana jest w sposób nieprawny kondycja naszej religii. Mam wrażenie, że ta skłonność do niszczenia chrześcijaństwa jest bardzo wielonurtowa i jeżeli się nie przeciwstawiamy temu na żadnym etapie tej represyjności wobec chrześcijaństwa, to w jakiejś mierze przyzwalamy na to, żeby ta nienawiść do chrześcijan nie tylko wzrastała, ale żeby nienawistnicy odczuwali jakiś typ bezkarności – podkreślił senator Prawa i Sprawiedliwości. – Nie możemy my jako chrześcijanie sobie na to pozwolić. Nie powinniśmy sobie na to pozwolić – dodał.

– Sri Lanka niby jest bardzo daleko, ale jak się zrozumie, że to jest konkretny czas w życiu chrześcijan, wyznawców Pana Jezusa i spróbujemy się zastanowić dlaczego jest tyle nienawiści w tych ludziach, którzy w sposób zorganizowany i nikczemny próbują dotknąć to przeżywanie Zmartwychwstania Pana Jezusa to za mało jest właściwych słów – zaznaczył Żaryn. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jan Żaryn (senator Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 23.04.2019
Godzina emisji: 8.14

dcz/ml

Czytaj także

"Dawka autentycznej polskości". Prof. Jan Żaryn o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 08:42
– Dzięki temu, że ten marsz się odbył wygrali przede wszystkim Polacy – mówił w "Salonie politycznym Trójki" profesor Jan Żaryn, senator Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityczne czy religijne motywy zamachów? Komentarze po atakach na Sri Lance

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 20:49
Do tej pory nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachów na kościoły i hotele na Sri Lance. Czy za atakami stoi organizacja związana z Al-Kaidą, Państwem Islamskim lub może buddyjscy ekstremiści? Jakie były motywy terrorystów? Czy to cios wymierzony w cywilizację zachodu, a może kolejne uderzenie w chrześcijan, którzy w Azji są prześladowani? O tym rozmawiali goście audycji specjalnej Polskiego Radia: ks. Andrzej Majewski, dr Aleksandra Gasztold i Krzysztof Renik.
rozwiń zwiń