X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Karczewski: zadaniem Senatu jest opieka nad Polonią

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 09:13
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział na antenie Trójki, że zadaniem wyższej izby polskiego parlamentu jest opieka nad Polonią.
Audio
  • Marszałek Senatu Stanisław Karczewski o Polonii (Salon polityczny Trójki)

Gość "Salonu politycznego Trójki" zaznaczył, że Senat z jednej strony nawiązuje kontakty z Polakami mieszkającymi za granicą, a z drugiej – pomaga, jeśli Polonusi chcą wrócić do ojczyzny. Stanisław Karczewski mówił też, że Senat chce zadbać między innymi o kontakty z Polonią w Ameryce Południowej, która – jego zdaniem – jest nieco zapomniana. Jak zauważył marszałek Senatu, bardzo wielu Polaków i obywateli innych krajów, przyznających się do polskich korzeni, którzy mieszkają w Ameryce Południowej, nie mówi już nawet po polsku, jednak tęskni za naszym krajem, chce nawiązywać i podtrzymywać kontakty z ojczyzną. – Będziemy o nich dbać – zadeklarował.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W przypadającym dziś Dniu Polonii marszałek Senatu mówił, że trzeba prowadzić dialog z władzami państw, w których mieszkają Polacy, na przykład z władzami Białorusi – po to, żeby Polakom było tam łatwiej, żeby zalegalizowano Związek Polaków na Białorusi, żeby nie dochodziło do aresztowań. Zdaniem Stanisława Karczewskiego, taki dialog jest niezbędny. – Jeśli się odwrócimy, władza białoruska odwróci się od Polaków – dodał marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski poinformował, że zamierza ponownie spotkać się z przewodniczącym wyższej izby parlamentu Białorusi, Michaiłem Miasnikowiczem. Poprzednio politycy spotkali się w lutym w Warszawie.

Z okazji Dnia Polonii marszałek Senatu napisał na Twitterze, że biało-czerwona flaga łączy Polaków w kraju i za granicą. "Razem na świecie jest nas prawie 60 milionów. To wielka wspólnota o olbrzymim potencjale. Wszystkiego dobrego dla Polonii i Polaków za granicą" – napisał Stanisław Karczewski.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu)
Data emisji: 2.05.2018
Godzina emisji: 8.14

IAR/koz/kw