X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka z pedofilią. Jarosław Gowin: Kościół nie zdał egzaminu w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 09:11
– Jeżeli ktoś celowo chronił pedofilów, to powinien ponieść nie tylko konsekwencje kościelne, ale i karne – mówił w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Jarosław Gowin.
Audio
  • Jarosław Gowin o walce z pedofilią (Salon polityczny Trójki)

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. W dwugodzinnym dokumencie znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których  jak opisują  dochodziło do molestowania.

Jarosław Gowin tłumaczył, że na razie jest za wcześnie, aby oceniać przebieg dyskusji na temat filmu braci Sekielskich. Jak mówił, na szczęście dominują głosy powagi i poruszenia, na jakie ten film zasługuje. Gość Trójki liczy na szybkie i zdecydowane działania Kościoła.

 Uważam, że Kościół w tej sprawie nie zdał egzaminu i musi, mówiąc językiem kościelnym, stanąć w prawdzie. Jednak w żadnej grupie społecznej nie spotkałem tak wielu wspaniałych ludzi, co wśród duchownych. Pamiętajmy, że zarzuty dotyczą bardzo drobnej ich cząstki  podkreślił wicepremier.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Dodał, że postulaty przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, by sprawy o pedofilię nie ulegały przedawnieniu, należą do tych, które trzeba rozważyć.

 Proszę jednak moich kolegów polityków, by nie wykorzystywać tej sprawy w kampanii wyborczej. To tylko potęgowanie zła, które się dokonało  zaapelował Jarosław Gowin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 14.05.2019 
Godzina emisji: 8.13

mr/ml

Czytaj także

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski: trzeba skupić się na ofiarach pedofilii

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 09:01
- Powinniśmy się skupić na ofiarach pedofilii, którym trzeba pomagać. Mam wrażenie, że ten problem jest zupełnie pomijany - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - Wiele osób zamiast tego frontalnie atakuje Kościół - dodał.
rozwiń zwiń