X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki: z pedofilią trzeba walczyć bardzo ostro we wszystkich środowiskach

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 09:52
– Nie jest dla mnie wiarygodna osoba, która dziś mówi o problemie księży pedofilów, a wczoraj broniła znanego reżysera oskarżonego o czyny pedofilskie i tego reżysera wybielała – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" europoseł Ryszard Czarnecki. 
Audio
  • Ryszard Czarnecki o walce z pedofilią i reakcji na film o pedofilii w Kościele (Salon polityczny Trójki)

Rząd 14 maja przyjął projekt zaostrzenia Kodeksu karnego. Prawdopodobnie dziś dokument trafi pod obrady Sejmu. Projekt został ogłoszony trzy dni po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o przypadkach pedofilii wśród księży. Czy film ma też wymiar polityczny i może mieć wpływ na wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, które zostaną przeprowadzone w Polsce za niecałe dwa tygodnie?

Ryszard Czarnecki ocenił, że "elektorat ludzi, którzy głosują na formację broniącą tradycyjnych wartości, został już skutecznie zmobilizowany przez happening pana Jażdżewskiego, który towarzyszył wystąpieniu pana Tuska". – Jak ludzie słyszą o chrześcijanach w kontekście świń taplających się w błocie, to zareagować mogą w sposób jednoznaczny – powiedział europoseł i podkreślił, że podczas spotkań z wyborcami spotyka się z oburzeniem po tej prelekcji. – Ci ludzie na pewno do wyborów pójdą – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Czarnecki powiedział, że nie wie, czy film Tomasza Sekielskiego zdemobilizuje wyborców PiS. W jego ocenie produkcja może zmobilizować partię Wiosna. – Ta formacja gra tym filmem i problemem – stwierdził. Ocenił, że ludzi wierzących – ale nie tylko – może przed wyborami zmobilizować też rozwieszanie wizerunków Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą na toaletach. 

Jego zdaniem opozycja sprowadza kampanię wyborczą na tematy ideologiczne, ponieważ na płaszczyźnie gospodarczej czy społecznej Platforma Obywatelska i Koalicja Europejska wyraźnie przegrywały. 

Europoseł podkreślił, że pedofilia to zbrodnia, a każdy pedofil musi mieć poczucie nieuchronności kary. Przypomniał, że PiS, będąc w opozycji, zgłaszało projekty zaostrzające kary dla pedofilów i wprowadzenie rejestru osobowego dla pedofilów, czemu przeciwna była PO. – Z pedofilią trzeba bardzo ostro walczyć, ktokolwiek tym pedofilem jest – dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 15.05.2019 
Godzina emisji: 8.14

fc/ml

 

Czytaj także

Piotr Semka: zastosowana kiedyś metoda przeczekania problemu, teraz się mści

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 13:59
- Film Tomasza Sekielskiego można było puścić tydzień po wyborach. Kontekst polityczny tego obrazu o pedofilii w Kościele jest oczywisty. Autorzy powinni trzymać się z dala od polityki – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka.
rozwiń zwiń