X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mucha: popieram surowe karanie pedofilów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 08:55
– Moim zdaniem propozycje dotyczące zaostrzenia kar są dobrymi propozycjami legislacyjnymi – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. 
Audio
  • Paweł Mucha: popieram surowe karanie pedofilów (Salon polityczny Trójki)

W środę po południu Sejm rozpatrywał w pierwszym czytaniu przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości rządowy projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który przewiduje zaostrzenie kar, w tym za przestępstwa związane z pedofilią.

– Dwa lata temu prezydent zgłosił inicjatywę, która dokonała zmiany Kodeksu karnego i ustawy o postępowaniu ws. nieletnich. Kancelaria Prezydenta w tym zakresie już była aktywna. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że kara w tych sprawach powinna być nieuchronna i surowa. To są czyny szczególnie ohydne. Moim zdaniem propozycje dotyczące zaostrzenia kar są dobrymi propozycjami legislacyjnymi – powiedział Paweł Mucha.

Gość audycji dodał, że jego zdaniem "w Polsce jest bardzo liberalna praktyka, jeżeli chodzi o orzekanie". – Do tej pory praktyka często była taka, że kary orzekano w ramach dolnego wymiaru. Popieram surowe karanie pedofilów, a wysokość kary odstrasza. Niezależnie od emocji społecznych wiemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości pracowało nad projektami zmian w prawie karnym – stwierdził wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Paweł Mucha odniósł się także do projektu Kukiz'15 dotyczącego ochrony własności RP przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447, który został zdjęty z porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu.

– Mamy regulację polską i ustawa 447 nie odnosi się do prawa wewnętrznego naszego kraju i nie jest żadnym zobowiązaniem i zagrożeniem. Nie wiązałbym prac nad ustawą anty-447 z wizytą pary prezydenckiej w USA. Sprawa ustawy anty-447 w żaden sposób nie odnosi się do głównych tematów rozmowy prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa – dodał gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Mucha (wiceszef Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 16.05.2019
Godzina emisji: 8.14

dn/mk