X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karol Karski: Donald Tusk jest osobą, której w UE nie powierza się żadnych merytorycznych zadań

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 09:45
– Jeśli dokonamy obiektywnego oglądu jego dorobku, to widzimy, że nic pozytywnego za sprawą Donalda Tuska nie zaistniało – ocenił w "Salonie politycznym Trójki" europoseł PiS prof. Karol Karski.
Audio
  • Karol Karski o osiągnięciach Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej i jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki (Salon polityczny Trójki)

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł zorganizowany przez Koalicję Europejską marsz pod hasłem "Polska w Europie". W manifestacji udział wziął m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który na zakończenie marszu wygłosił przemówienie do uczestników. Tusk przekonywał, że głosując na Europę i na silną Polskę w Europie, głosuje się też na wolną i demokratyczną Polskę bez strachu, bez przymusu, bez pogardy wobec drugiego. Podkreślał, że "to jest dzisiaj najważniejsza gwarancja naszej polskiej wolności, naszego polskiego bezpieczeństwa". 

– Kodeks pracowników instytucji unijnych przewiduje, że takie zaangażowanie polityczne nie powinno mieć miejsca – powiedział w radiowej Trójce Karol Karski. – Mamy tu do czynienia ze złamaniem reguł – dodał europoseł, wskazując, że Donald Tusk może ponieść konsekwencje finansowe. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapytany, w jakim stopniu obecność na marszu szefa Rady Europejskiej wzmacnia przed wyborami Koalicję Europejską, Karski stwierdził, że Donald Tusk "jest osobą, która w UE, w instytucjach unijnych nie jest najlepiej odbierana". – Jest osobą, która skonfliktowała się z Jeanem-Claude’em Junckerem, jest osobą, której nie powierza się żadnych merytorycznych zadań po jednorazowej próbie powierzenia mu misji rozmów z Cameronem, które miały zapobiec przeprowadzeniu referendum brexitowego – powiedział gość Trójki. – Jeśli dokonamy obiektywnego oglądu jego dorobku, to widzimy, że nic pozytywnego za sprawą Donalda Tuska nie zaistniało – ocenił. Wskazał, że dla dużej części Polaków Tusk jest osobą, która "groziła Polsce sankcjami wtedy, kiedy chodziło o przymuszanie Polski do przyjmowania migrantów".

Karol Karski mówił też o ewentualnym powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki, przebiegu kampanii wyborczej i różnicy w wynikach przedwyborczych sondaży. Poruszono też temat pedofilii wśród księży.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Karol Karski (europoseł PiS)
Data emisji: 20.05.2019 
Godzina emisji: 8.14

fc/ml

Czytaj także

Adrian Zandberg: Koalicja Europejska już właściwie przegrała te wybory

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 09:43
– Ten statek wziął na pokład zbyt wiele osób, zbyt różnych i zbyt ze sobą skłóconych – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Adrian Zandberg z Lewicy Razem, opisując problemy Koalicji Europejskiej. 
rozwiń zwiń