X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sasin: nasi konkurenci polityczni nie są wiarygodni, jedno mówią, a drugie robią

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 08:14
– PO dzisiaj ma usta pełne haseł o konieczności zwalczania pedofilii, natomiast kiedy mogła to czynnie robić, to tego nie robiła. Ta sprawa pokazuje brak wiarygodności naszych konkurentów politycznych, którzy jedno mówią, a co innego robią. Tak jest również w kwestii jawności życia publicznego – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin m.in. na temat wyborów do PE, publikacji "GW" i walki z pedofilią (Salon polityczny Trójki)

Rząd zdecydował we wtorek o powstaniu komisji badającej problem pedofilii. Ma ona zająć się przypadkami przestępstw pedofilskich we wszystkich grupach społecznych. Wcześniej Sejm zaostrzył kary za przestępstwa seksualne wobec nieletnich.

Jacek Sasin przypomniał, że PiS zawsze było formacją, która domagała się ścigania wszystkich przestępców, także tych popełniających zbrodnie pedofilii. – Wielokrotnie składaliśmy projekty zaostrzające prawo w tym zakresie, jeszcze kiedy byliśmy w opozycji. Wtedy nie znajdowaliśmy zrozumienia po stronie tych partii, które dziś tworzą Koalicję Europejską – podkreślił gość Trójki.

Jako drugi przykład braku wiarygodności polityków opozycji Jacek Sasin wskazał kwestię jawności życia publicznego. – To też wielokrotnie podnosiliśmy, dzisiaj nasi konkurenci, sprzeciwiający się temu wcześniej, krzyczą, że jawność musi być większa – powiedział.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów nawiązał do publikacji "Gazety Wyborczej", która napisała, że premier Mateusz Morawiecki wraz z żoną w 2002 roku kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu. Później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 roku warta była prawie 4 mln zł. Jak twierdzi "GW", dzisiaj jej wartość to 70 mln zł.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Nie wiem, czy gdziekolwiek w Polsce znajdziemy działkę rolną, kilkanaście hektarów, wartą 70 mln zł, to są jakieś absurdalne ceny, no chyba, że to byłby grunt przygotowany pod jakieś inwestycje, ale czegoś takiego w tym przypadku nie ma, to jest jedna wielka manipulacja – ocenił Jacek Sasin.

Podkreślił, że "GW", która jawnie wspiera opozycję, atakuje premiera, bo to mocny punkt obozu Zjednoczonej Prawicy. – Istnieje taka teoria, często zresztą realizowana w polityce, żeby skutecznie uderzać przeciwnika, trzeba uderzać w jego najmocniejszy punkt, tak się właśnie dzieje. Widać wyraźnie, jak wątłe, a właściwie żadne są podstawy tego ataku "GW", chodzi o obrzucanie błotem – powiedział Jacek Sasin.

Gość Trójki mówił też m.in. na temat niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jacek Sasin (sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów)
Data emisji: 22.05.2019
Godzina emisji: 8.13

paw/ml

Czytaj także

Karol Karski: Koalicja Europejska nie ma jednej linii programowej poza wolą sprawowania władzy i odsunięcia od niej PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 09:04
– Z jednej strony są ci, którzy by chcieli np. utrzymywać tradycyjne wartości, a z drugiej ci, którzy chcieliby je burzyć. Wyborca takiego tworu będzie przed dużym dylematem – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" europoseł PiS Karol Karski nt. Koalicji Europejskiej.
rozwiń zwiń