X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Witold Waszczykowski: ACTA2 może bardzo skomplikować życie w internecie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 08:47
– Mamy trzy możliwości, aby walczyć z ACTA2: zaskarżyć dyrektywę, próbować ją nowelizować w nowym składzie Parlamentu Europejskiego lub uchwalić ją według własnych rozwiązań – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Witold Waszczykowski.
Audio
  • Były szef MSZ: ACTA2 może skomplikować życie w internecie (Salon polityczny Trójki)

ACTA 2 1200 .jpg
Polski rząd złożył skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE na tzw. ACTA2

Polski rząd złożył dzisiaj skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie tzw. ACTA2. Unijna dyrektywa, przyjęta pod koniec marca przez Parlament Europejski, dotyczy prawa autorskiego w internecie. Nowe regulacje mają zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w sieci. 

– Mamy trzy możliwości, aby walczyć z ACTA2: zaskarżyć dyrektywę, próbować ją nowelizować w nowym składzie Parlamentu Europejskiego lub uchwalić ją według własnych rozwiązań. Wejście w życie dyrektywy ACTA2 może bardzo skomplikować życie w internecie, szczególnie młodych ludzi, którzy nie potrafią żyć bez internetu – powiedział Witold Waszczykowski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

24 czerwca unijny Trybunał Sprawiedliwości ogłosi wyrok w sprawie skargi Komisji Europejskiej na Polskę za ustawę o Sądzie Najwyższym. 

– Polskie władze wielokrotnie deklarowały, że będą wykonywać wyroki TSUE, niemniej jednak w żadnych prawnie wiążących nas dokumentach UE nie ma definicji praworządności, jak wyglądać ma Trybunał Konstytucyjny czy Sąd Najwyższy. To są kwestie pozostawione państwom członkowskim. To próba falandyzacji prawa europejskiego – stwierdził były szef MSZ.

Gość Trójki odniósł się również do składu PE po majowych wyborach. – Nastroje w poszczególnych krajach UE wskazują, że Parlament Europejski po wyborach będzie bardziej zrównoważony, że znacząco stracą partie ludowa i socjalistyczna, zyskają Zieloni, liberałowie, sojusz Salviniego. Nie mamy złudzeń, jesteśmy realistami, wiemy, że Niemcy będą dominować w UE, nie może się to jednak odbywać kosztem innych, nasze interesy muszą być proporcjonalnie brane pod uwagę – przyznał Witold Waszczykowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Witold Waszczykowski (były minister spraw zagranicznych, poseł PiS)
Data emisji: 24.05.2019
Godzina emisji: 8.13

PAP/dn/mk

Czytaj także

Jak powinna wyglądać Unia Europejska? Komentarze kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 18:50
Eurowybory coraz bliżej. Piotr Ikonowicz (Lewica Razem) i Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość) mówili na antenie Trójki o tym, jak ich zdaniem powinien wyglądać Parlament Europejski i cała Unia Europejska.
rozwiń zwiń