Marek Suski: opozycja nie ma żadnego pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 09:14
– Opozycja jest dziś w trudnej sytuacji. Wybory wypadły dla nich fatalnie. Są w rozsypce, nie mają do zaoferowania Polakom nic pozytywnego. Jedyny ich pomysł to "zjednoczmy się w nienawiści do PiS" – mówił w radiowej Trójce szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.
Audio
  • Marek Suski o sytuacji opozycji (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Marek Suski o sytuacji opozycji (Salon polityczny Trójki)

Zdaniem Marka Suskiego opozycja nie ma żadnego pomysłu na to, aby zaproponować Polakom coś pozytywnego. – Przyjechał Donald Tusk i wszyscy oczekiwali, że ogłosi jakąś cudowną receptę. Mówił o tym, że trzeba pokonać PiS. Chciał to porównać do obalania komuny, a na wiecu stali KOD-owcy, czyli ci, którzy komunę tworzyli – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marek Suski.

– Opozycja startowała w tych wyborach wspólnie z komunistami. Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i parę innych osób zostało wprowadzonych do europarlamentu. To ci, którzy służyli obcemu mocarstwu i budowali tę komunę – dodał.

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów skrytykował 21 tez ogłoszonych wczoraj na spotkaniu samorządowców w Gdańsku. Tezy te dotyczą zmian w działaniu samorządów, a także takich dziedzin jak oświata, zdrowie czy ochrona środowiska. Marek Suski powiedział, że ich realizacja doprowadziłaby do faktycznej likwidacji państwa polskiego.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

21 tez ogłoszono podczas sesji "Samorządna Rzeczpospolita" w ramach Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. Trwa ono od 1 do 11 czerwca dla uczczenia 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Marek Suski na antenie radiowej Trójki mówił także o rekonstrukcji rządu. – Ministrowie to są ludzie z doświadczeniem. Wśród wiceministrów jest dużo więcej młodych ludzi. Połączenie doświadczenia z energią jest zawsze bardzo dobre – ocenił szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

We wtorek zmienił się skład rządu. Prezydent Andrzej Duda powołał siedmiu nowych ministrów, wśród nich jest wicepremier – Jacek Sasin. Zmiany w rządzie to konsekwencja wyborów do Parlamentu Europejskiego. Kilkoro dotychczasowych członków rządu zdobyło mandaty europarlamentarzystów.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Goście: Marek Suski (szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 5.06.2019
Godzina emisji: 8.13

mg/kw

Czytaj także

Karol Karski: Donald Tusk jest osobą, której w UE nie powierza się żadnych merytorycznych zadań

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 09:45
– Jeśli dokonamy obiektywnego oglądu jego dorobku, to widzimy, że nic pozytywnego za sprawą Donalda Tuska nie zaistniało – ocenił w "Salonie politycznym Trójki" europoseł PiS prof. Karol Karski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: opozycja chce przysłużyć się brukselskim elitom

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 08:55
- Problemem Polski jest to, że mamy taką opozycję, która zamiast myśleć o tym, co zrobić dla Polski i Polaków, myśli, jak dobrze przysłużyć się brukselskim elitom. Wolałbym, żeby opozycja nas krytykowała, ale jednak coś proponowała i była propolska - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera.
rozwiń zwiń