Andrzej Dera: prezydent nie przestraszył się szantażu Marka Falenty

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 08:59
– Andrzej Duda nie przestraszył się szantażu Marka Falenty. W sprawie jego listu skierowano pismo do prokuratury – mówił w "Salonie politycznym Trójki" prezydencki minister Andrzej Dera.
Audio
  • Andrzej Dera o liście Marka Falenty (Salon polityczny Trójki)

W poniedziałek "Rzeczpospolita" poinformowała, że Marek Falenta – biznesmen skazany w aferze podsłuchowej – napisał we wniosku o ułaskawienie, skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, to ujawni, "kto za nim stał". O liście biznesmena mówił w "Salonie politycznym Trójki" prezydencki minister Andrzej Dera.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Wniosek Marka Falenty o ułaskawienie jest kuriozalny. Andrzej Duda nie przestraszył się jego gróźb. Skierowano pismo do prokuratury, w celu sprawdzenia, czy nie ma we wniosku Falenty znamion szantażu – powiedział Dera. - Gdyby miał on mocodawców, to dawno byłoby to ujawnione. Nie ma do tej pory żadnych dowodów na to, poza jego słowami – dodał.

Minister przypomniał, że Falenta został skazany za rządów Platformy Obywatelskiej. – Sąd powiedział, że jego głównym motywem była chęć wzbogacenia się – kontynuował gość Beaty Michniewicz. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Andrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP)
Data emisji: 11.06.2019
Godzina emisji: 8.14

kad/ml

Czytaj także

Nowe prawo może uderzyć w polski transport. Czy uda się je odwlec?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 10:30
Polscy transportowcy będą mieli gorsze warunki, jeśli pakiet mobilności będzie wdrażany w taki sposób, że nie da się ich zatrzymać. Czy jeszcze można coś zrobić? Polscy europosłowie różnych frakcji przez długi czas blokowali niekorzystne rozwiązania. Czy teraz uda im się je zatrzymać? O tym dyskutowali politycy różnych partiii, goście "Śniadania w Trójce". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: popieram surowe karanie pedofilów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 08:55
– Moim zdaniem propozycje dotyczące zaostrzenia kar są dobrymi propozycjami legislacyjnymi – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. 
rozwiń zwiń