X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: Polska należy do krajów, które respektują orzeczenia TSUE

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 09:46
– Będziemy się ustosunkowywać do orzeczenia, a nie opinii. Mogę powiedzieć tylko tyle, że Polska należy do tych krajów UE, które w przeciwieństwie na przykład do Niemiec czy Francji respektują wszystkie orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – powiedział w radiowej Trójce wicepremier Jarosław Gowin.
Audio
  • Wicepremier Jarosław Gowin m.in. na temat opinii TSUE i o wyroku TK ws. drukarza z Łodzi (Salon polityczny Trójki)

Rzecznik generalny TSUE wydał w czwartek opinię, w której uznał, że sposób powoływania członków Krajowej Rady Sądownictwa przez Sejm ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych. Ponadto rzecznik TSUE ocenił, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Wspólnoty. Opinia rzecznika TSUE jest wstępem do wyroku w sprawie. Trybunał zazwyczaj się z nią zgadza, ale może też wydać zupełnie inny wyrok.


tsue free 1200.jpg
Michał Wójcik: jeżeli wyrok TSUE będzie taki jak opinia, to w UE może czekać nas chaos

– Opinia rzecznika TSUE i ewentualne idące w ślad za nią orzeczenie jest przejawem niebezpiecznego dla UE rozszerzania kompetencji instytucji wspólnotowych – ocenił Jarosław Gowin. Jak dodał, "nieprzypadkowo w UE, w krajach Europy Zachodniej, pojawiają się tendencje eurosceptyczne".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Mówię to z niepokojem, bo interes Polski polega na silnej zjednoczonej Europie, ale ten eurosceptycyzm społeczeństw Europy Zachodniej wynika przede wszystkim z tego, że instytucje unijne w sposób nieuprawniony zbyt głęboko ingerują w życie wewnętrzne państw członkowskich – stwierdził Jarosław Gowin.

Jak podkreślił, "w naszym przekonaniu, w przepisach dotyczących na przykład powoływania KRS nie ma nic niewłaściwego". – Tryb powoływania jest bardzo zbliżony do tego, w jakim dzieje się to w wielu krajach Europy Zachodniej – zaznaczył wicepremier.

Jarosław Gowin odniósł się także do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że karanie za odmowę wykonania usługi ze względu na światopogląd bądź wyznawaną religię jest niezgodne z ustawą zasadniczą.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Zbigniew Ziobro: wyrok TK oznacza zwycięstwo wolności

– Wyrok w sprawie odmowy druku plakatów LGBT przez łódzkiego drukarza dowodzi o wolności przekonań w Polsce – stwierdził Jarosław Gowin. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 28.06.2019 
Godzina emisji: 8.13

paw/mk