X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław T. Bartoszewski: ws. kandydata na szefa KE musi być konsensus

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 09:22
– Jeżeli ktoś ma być szefem KE przez następnych pięć lat, powinna być to osoba wybrana przy  konsensusie wszystkich państw Unii Europejskiej – o kandydaturze Fransa Timmermansa i przyszłości PSL mówił w "Salonie Politycznym Trójki" dr Władysław Teofil Bartoszewski, historyk i kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego. 
Audio
  • Władysław T. Bartoszewski: PSL przetrwa nawet, gdyby nie weszło do Sejmu, ale jest to bardzo mało prawdopodobne (Salon polityczny Trójki)

Przywódcy Unii Europejskiej ponownie podejmą dziś próbę obsady najważniejszych stanowisk. W poniedziałek, po prawie 19 godzinach intensywnych negocjacji, nie udało się im porozumieć i szczyt został zawieszony. Wznowienie rozmów zaplanowano na godz. 11.00. Wcześniej na konsultacje spotkali się członkowie Grupy Wyszehradzkiej.

Trójka Jacek Sasin 1200.jpg
Jacek Sasin: byłoby źle, gdyby Frans Timmermans został szefem Unii Europejskiej

Do obsadzenia najważniejszych stanowisk odniósł się w "Salonie politycznym Trójki" Władysław Teofil Bartoszewski, historyk i kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego. 

– Nie popieram stanowiska polskiego rządu, ale go rozumiem – mówił Bartoszewski. – Donald Tusk sugeruje, że może być koniecznie głosowanie. Polska i Włochy chcą głosowania tajnego, bo spodziewają się, że kilka państw tylko wtedy odważy się zagłosować przeciw Timmermansowi – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Historyk wypowiedział się również na temat PSL i przypomniał, że to partia, która jest w polityce od 1895 roku, czyli najdłużej spośród wszystkich partii politycznych w Polsce. – Myślę, że PSL przetrwa nawet, gdyby nie weszło do Sejmu, ale jest to bardzo mało prawdopodobne – wyjaśnił.

Władysław T. Bartoszewski przyznał, że jeżeli PSL zwróci się do niego, aby startował do Sejmu lub Senatu, zgodzi się. – Sam bardzo aktywnie popieram działalność PSL w mediach i nie tylko, jestem zapraszany na różne wydarzenia i spotkania – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (historyk, kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego)
Data emisji: 2.07.2019
Godzina emisji: 8.15

kw