Włodzimierz Czarzasty: koalicja musi się uformować. Inaczej powstanie opera mydlana

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 09:40
– Trzeba wziąć się do roboty, przestać jęczeć i iść do przodu. Największą partią opozycyjną w tej chwili jest PO, a jej liderem jest Schetyna i to on musi podjąć decyzję – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
  • Włodzimierz Czarzasty o rozmowach na temat wspólnego startu opozycji w wyborach parlamentarnych (Trójka)
Audio
  • Włodzimierz Czarzasty o rozmowach na temat wspólnego startu opozycji w wyborach parlamentarnych (Trójka)

Szef SLD odniósł się do wczorajszego spotkania z liderem PO Grzegorzem Schetyną, które miało dotyczyć wspólnego startu w wyborach parlamentarnych. Czarzasty zadeklarował, że jest za porozumieniem z Platformą. – Rozmowy trwają. Jestem zwolennikiem Koalicji Europejskiej. Uważam, że projekt który zdobył 38 proc. i który wystąpił przeciwko projektowi pisowskiemu, jest projektem dobrym i będę bronił tej tezy – wyjaśnił polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Wszystkie karty są na stole. PSL powiedziało swoje, SLD swoje, Zieloni swoje, Nowoczesna swoje. Trzeba tę decyzję podjąć i z mojego punktu widzenia – racjonalnego, zimnego, spokojnego, pragmatycznego polityka, ta sprawa powinna się zamknąć w tym tygodniu, bo inaczej będziemy pisali operę mydlaną – oświadczył.

Gość Trójki wypowiedział się także na temat PSL, które nie tak dawno zadeklarowało, że odcina się od SLD i lewicy. – Tylko SLD jest radykalne. Oczekuję od PSL, że będzie operowało faktami. To, co robi PSL, jest nielogiczne, nie wiem, w co gra ta partia. Jest coraz więcej głosów, że PSL przygotowuje się na koalicję z PiS. Nie mogę tego wykluczyć – podkreślił Czarzasty.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Włodzimierz Czarzasty (przewodniczący SLD)
Data emisji: 10.07.2019
Godzina emisji: 8.14

pkr/mk