X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Horała: komisja ds. nieprawidłowości VAT kończy pracę we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 09:39
– Myślę, że w pierwszym tygodniu września komisja mogłaby raport przyjąć, przegłosować i właściwie na tym zakończyć swoją pracę – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marcin Horała, przewodniczący komisji śledczej ds. nieprawidłowości VAT. 
Audio
  • Marcin Horała o pracach komisji ds. nieprawidłowości VAT (Salon polityczny Trójki)

Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT i akcyzy bada prawidłowość działań oraz zaniedbania i zaniechania organów oraz instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. Zakres jej działań obejmuje lata 2007-2015. Posłowie rozpoczęli prace w lipcu zeszłego roku. Według szacunków Ministerstwa Finansów luka w podatku VAT w badanym przez komisję okresie mogła wynieść ponad 250 mld zł. 

Marcin Horała poinformował w Trójce, że komisja ma jeszcze trzy zaplanowane przesłuchania, ostatnie z nich 18 lipca. Po nich przyjdzie czas na napisanie raportu końcowego. – To moje osobiste zadanie, bo to przewodniczący musi przedstawić projekt raportu końcowego komisji – podkreślił poseł. Wskazał, że na przygotowanie dokumentu będzie potrzebował około miesiąca. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Około 25 sierpnia byłoby posiedzenie, na którym byłby on publicznie przedstawiony, potem posłom trzeba dać trochę czasu na zgłaszanie ewentualnych poprawek i myślę, że w pierwszym tygodniu września komisja mogłaby ten raport przegłosować i właściwie na tym zakończyć swoją pracę – powiedział polityk. Ostatnim punktem jest zaprezentowanie sprawozdania na posiedzeniu plenarnym Sejmu. 

Czy raport może być elementem kampanii wyborczej na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której gość Trójki mówił też o wyborze przewodniczących komisji w Parlamencie Europejskim i kandydaturze nowej szefowej Komisji Europejskiej. Poseł opowiadał również o próbach sformowania koalicji przez opozycję i działaniach prezydent Gdańska. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marcin Horała (PiS)
Data emisji: 11.07.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/mk

Czytaj także

Bartłomiej Sienkiewicz przed komisją ds. VAT: wszystko działało, jak należy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 14:45
- Mam wrażenie, że państwo uczyło się tego rodzaju przestępczości - powiedział przed sejmową komisją śledczą ds. podatku VAT Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych i administracji. Wskazał, że poruszał ten temat z szefem CBŚ, był on też obecny na rocznej odprawie policji.
rozwiń zwiń