Grzegorz Schetyna: wciąż rozmawiamy z PSL, program wymaga sprecyzowania

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 09:48
– Nie jest blisko porozumienia z PSL, bo program wymaga sprecyzowania – mówił w radiowej Trójce Grzegorz Schetyna o negocjacjach koalicyjnych. – Będę ponawiał zaproszenie dla członków Koalicji Europejskiej, uważam, że wynik na poziomie 38,5 proc. z maja tego roku jest dobrym prognostykiem i dobrą inwestycją w wynik październikowy – dodał polityk.
Audio
  • Grzegorz Schetyna: zakończenia rozmów koalicyjnych spodziewam się w przyszłym tygodniu ("Salon polityczny Trójki"/ Trójka)
Audio
  • Grzegorz Schetyna: zakończenia rozmów koalicyjnych spodziewam się w przyszłym tygodniu ("Salon polityczny Trójki"/ Trójka)

– Zamknięcie całej konstrukcji, nad którą pracujemy, musi nastąpić w przyszłym tygodniu. Ostatnie posiedzenie Sejmu zaczyna się w środę i to jest czas, żeby zamknąć rozmowy i podjąć decyzję – mówił Grzegorz Schetyna o terminie zakończenia rozmów koalicyjnych. 

– Będę ponawiał zaproszenie dla członków Koalicji Europejskiej. Uważam, że wynik na poziomie 38,5 proc. z maja tego roku jest dobrym prognostykiem i dobrą inwestycją w wynik październikowy, dlatego zależy mi, żeby wszyscy ci, którzy tworzyli tę koalicję, znaleźli się w nowej - dodał szef PO. 

Pytany o szanse na porozumienie się z PSL, Grzegorz Schetyna przyznał, że rozmawiał z szefem ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w czwartek, są umówieni także na piątek. – Precyzujemy nasze oczekiwania i wzajemne oceny. Blisko współpracowaliśmy i współpracujemy od lat – dodał Grzegorz Schetyna.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Nie będę zdradzał rozmów prowadzonych w cztery oczy – odparł pytany, czy PSL postawiło "zaporowe" warunki wstąpienia do koalicji z PO. – Rozmawiamy o trybie podejmowania decyzji, ale też o tym, jak ma ta koalicja wyglądać. Nie ma zgody PSL na poprzedni skład Koalicji Europejskiej – zaznaczył.  Nie jest blisko porozumienia, bo program wymaga sprecyzowania. Jesteśmy zwolennikami tego, by podstawą koalicji był program i to nie jest tajemnica  dodał polityk.

Pytany o program PO na jesienne wybory, gość Trójki odpowiedział, że ten wykuje się na forum programowym, które ruszyło w piątek. – Zakładamy, że forum będzie podstawą do debaty w koalicji – dodał. 

Grzegorz Schetyna zastrzegł, że "nie wystarczy być antypisem". – Jest (na forum – przyp. red.) miejsce debaty obywatelskiej. Jest rozmowa o szkole, kulturze, finansach, gospodarce, są panele z udziałem ekspertów. Zależy nam na tym, żeby odejść od formuły partyjnej. Otwarta debata programowa jest konieczna. Przekażemy i pokażemy efekt 3,5-rocznej pracy  mówił polityk. 

– Mamy program, pokażemy go, będziemy go przekładać na program wyborczy, z jakim pójdziemy do kampanii – zaznaczył. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość:
 Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 12.07.2019
Godzina emisji:
8.14

mbl/mk

Czytaj także

Paweł Kukiz: temat uczuć religijnych przykrywa w kampanii sprawy merytoryczne

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 10:02
– Ze spraw, które dla wielu ludzi są święte, robimy rynsztok – powiedział Paweł Kukiz w "Salonie politycznym Trójki". Jego zdaniem, przez sprawę obrazy uczuć religinych, w kampanii nie mówi się o podatkach, czy miejscu Polski w Unii Europejskiej. - To jest bardzo wygodne dla obu stron sporu – podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: kandydaci Koalicji Europejskiej z niższych miejsc na listach nie dawali z siebie wszystkiego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 09:42
– Koalicja Europejska była dedykowana wyborom do Parlamentu Europejskiego, ale współpraca środowisk opozycyjnych ma sens i będzie kontynuowana. Nie ma alternatywy dla zjednoczonej opozycji – powiedział w radiowej Trójce Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Żukowski o szczycie UE: mamy do czynienia z bardzo poważnym przesileniem

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 14:00
- Na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli mamy do czynienia z bardzo poważnym przesileniem. Rozstrzyga się nie tylko to, kto będzie w UE ważny, ale jak Unia Europejska będzie dalej funkcjonować - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog. - 
rozwiń zwiń