X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W. Kosiniak-Kamysz: nie prowadzimy rozmów odnośnie kształtu list opozycji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 08:32
– Tylko koalicja PO-PSL jest w stanie odsunąć PiS od władzy, ale PO wybrała program centroliberalny i rozumiem, że tam tworzy swoją formację. PSL natomiast wybrał swoją drogę – powiedział w "Salonie Politycznym Trójki" Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o starcie PSL w wyborach parlamentarnych (Salon polityczny Trójki)

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że opozycja w dalszym ciągu może się zjednoczyć, ale PSL tworzy własny blok wyborczy – SLD chce iść we wspólnej koalicji, Wiosna także chce rozmawiać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby lewica doszła do porozumienia z PO. Jeżeli wszyscy troszczą się dzisiaj tak bardzo o naszą partię, niech pójdą do wyborów i na nas zagłosują – zaapelował.

Zdaniem szefa PSL wynik Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu był klęską i nie należy budować teraz koalicji w ten sam sposób. – Nie jesteśmy partią lewicową, jesteśmy partią umiarkowanego centrum. Nie wygraliśmy wyborów europejskich pomimo zjednoczenia i trzeba było wyciągnąć z tego wnioski. Ten, kto uważa, że trzeba powielać tamten eksperyment, jest w błędzie. To doświadczenie było nieudanym eksperymentem. Wierzę głęboko, że wejdziemy do parlamentu i będziemy walczyć o wynik 8-10% – przyznał.

– Lider bierze 100% odpowiedzialności i wiem, jak należy się w takich momentach zachowywać. Dla nas nie jest najważniejsze posiadanie list w Sejmie i nigdy nie byłby to powód braku współpracy. Polityka bez wartości jest drogą na manowce. Nie będziemy poświęcać naszych wartości tylko dlatego, żeby być w Sejmie – powiedział.

Gość "Trójki" przyznał, że trwają prace nad programem wyborczym PSL i w tej sprawie ludowcy konsultują się z innymi partiami opozycyjnymi. – Niektóre pomysły Pawła Kukiza mi się podobają i rozmawiamy z jego partią o programie. Najważniejsze jest odbudowanie relacji międzyludzkich w Polsce, a następnie postawienie na tych, którzy pracują najciężej, np. na rolników – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL)
Data emisji: 17.07.2019
Godzina emisji: 8.14

pkr/ml

Czytaj także

Piotr Semka: PSL to ludzie przyzwyczajeni do dobrego życia i komfortu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 16:00
- Przez weekend wyglądało na to, że jest bardzo ostro. Mielą jednak ciemne młyny, żeby ta koalicja PO-PSL ostatecznie powstała - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Piotr Semka ("Do Rzeczy").
rozwiń zwiń