X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceszef MSZ: Donald Tusk powinien powstrzymać się od uwag

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 08:39
– Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyzwyczaił nas do tego typu insynuacyjnych wystąpień w mediach społecznościowych, jak w sprawie wydarzeń w Białymstoku i nie jest to zgodne z rolą, którą na siebie przyjął – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański w "Salonie politycznym Trójki".
Audio
  • Konrad Szymański o Marszu Równości (Salon polityczny Trójki/Trójka)

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami miasta pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

"Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem" – stwierdził na Twitterze Donald Tusk, komentując sobotnie zajścia. Konrad Szymański pytany o komentarz do tego wpisu powiedział, że Tusk "przyzwyczaił do tego typu insynuacyjnych wystąpień w mediach społecznościowych".

– Trzeba odnotować, że jest to całkowicie niezgodne z rolą, którą pięć lat temu na siebie przyjął. To jest absolutnie bezprecedensowe. Nie słyszałem, żeby tego typu zaczepki były stosowane wobec jakiekolwiek innego rządu, niż rządu polskiego – powiedział wiceszef MSZ.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Konrad Szymański pytany, na ile opinię Donalda Tuska podzielają partnerzy europejscy, odpowiedział, że szef RE przyzwyczaił nie tylko polski rząd, do tego, że "mimo pełnienia funkcji międzynarodowych jest skory do całkowicie niestandardowych zachowań wobec rządu jednego z państw członkowskich".

– Mam nadzieję, że wszyscy, którzy w tym procesie uczestniczą, obserwują ten proces, zauważyli, że czasami niestety nerwy puszczają i przewodniczący wychodzi ze swojej roli, by wdawać się w tego typu zaczepki nieuzasadnione, niesprawiedliwe, które mogą budzić faktycznie później niesprawiedliwe sądy innych osób – stwierdził. – Byłoby znacznie lepiej, gdyby wysoko postawieni polscy politycy w takich sytuacji byli się w stanie wznieść ponad tego typu plemienne emocje – dodał Konrad Szymański.

Zdaniem wiceszefa MSZ, w życiu publicznym wraca problem przemocy i należy się z nią konfrontować. – Próba obsadzania siebie w roli kogoś, kto jest jedyną nadzieją na przywrócenie ładu publicznego, jest próbą ogrzania się politycznego przy zdarzeniach, które są ludzką tragedią – ocenił gość "Salonu politycznego Trójki".

Wiceszef MSZ, odnosząc się do sobotnich wydarzeń podczas białostockiego Marszu Równości stwierdził też, że "prawda jest bardziej skomplikowana". – Faktycznie, mamy w Polsce spór o rodzinę, czasem bardzo radykalny, ale w jednym jest zgoda: nie ma akceptacji na zachowania skrajne, na przemoc w miejscu publicznym, bez względu na motywację – powiedział Konrad Szymański.

W niedzielę rano wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński poinformował, że w związku z wydarzeniami w Białymstoku zatrzymano 25 osób i przedstawiono zarzuty. Jak doprecyzował rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa, zatrzymano 21 sprawców wykroczeń, z czego 19 ukarano mandatami, a przeciw dwóm osobom skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Dodał, że kolejnych czterech zatrzymanych to sprawcy przestępstw.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Konrad Szymański (PiS)
Data emisji: 22.07.2019
Godzina emisji: 8.14

mg/ml

Czytaj także

Konrad Szymański: czas najwyższy, żeby Europa wzięła większą odpowiedzialność za bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 09:26
– Polska nie pozwoli sobie na to, aby oddać w ręce kogokolwiek swoje instrumenty polityki migracyjnej czy uchodźczej – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Augustynowska: brak reakcji na agresję w Białymstoku pokazuje nieporadność władzy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 07:24
- Brak reakcji p. minister Witek przez kilkanaście godzin od zdarzeń, pokazuje nieporadność tej władzy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Augustynowska z Platformy Obywatelskiej o manifestacji przeciwników środowisk LGBT w Białymstoku. - To jest złożony problem, narasta agresja międzyludzka - dodała posłanka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Stachowiak-Różecka o marszu w Białymstoku: policja zareagowała tak, jak trzeba

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 08:01
- Szybkie wyłapania bandziorów, opublikowanie wizerunków tych, którzy jeszcze nie zidentyfikowano, oddanie sprawy do prokuaruty. Wydaje się, że policja zareagowała tak, jak trzeba - powiedziała poseł Mirosława Stachowiak-Różecka w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń