X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

J. Sasin: wydarzenia w Białymstoku były karygodnym incydentem

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 08:31
– Państwo ma instrumenty, które pozwalają walczyć z przemocą i to robi, niezależnie jaka to jest przemoc – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Jacek Sasin. Wicepremier ocenił, że wydarzenia z Białegostoku były karygodnym incydentem, na które państwo odpowiedziało bardzo zdecydowanie.
Audio
  • Jacek Sasin o zakłóceniach Marszu Równości w Białymstoku (Salon polityczny Trójki/Trójka)

– Nie podzielam poglądu, że tego typu imprezy powinny się odbywać, ale żyjemy w państwie, gdzie każdy ma prawo organizować pokojowe manifestacje i w ich trakcie swoje poglądy demonstrować – powiedział w radiowej Trójce Jacek Sasin, komentując Pierwszy Marsz Równości, który przeszedł ulicami Białegostoku w sobotę.

muller 1200 jedynka.jpg
Piotr Müller o białostockim marszu: policja działa skutecznie i przemoc będzie zwalczana

– To podstawa demokratycznego państwa i jeśli mi się to nie podoba, to nie znaczy, że mam mu tego zakazywać, lub przeszkadzać w tym – dodał wicepremier. Według Jacka Sasina, "opozycja próbuje stworzyć wrażenie wielkiego politycznego kryzysu, jakie miałoby pójść w świat za wydarzeniami w Białymstoku, które były karygodne, ale były incydentem i państwo odpowiedziało na nie zdecydowanie".

Jacek Sasin był także proszony o ocenę komentarza byłego premiera Donalda Tuska, który – odnosząc się do wydarzeń z Białegostoku – napisał: "Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy!"

Wicepremier ocenił, że konkurenci polityczni PiS "nie cofną się przed niczym, żeby zbijać swój polityczny kapitał". – Nie mając żadnego pozytywnego przekazu, żadnej realnej propozycji dla Polaków, czepiają się wszystkiego, jak tonący brzytwy, żeby coś politycznie ugrać, zupełnie nie patrząc na konsekwencje – stwierdził Jacek Sasin.

Zdaniem Jacka Sasina, próba obciążania rządu i PiS za wydarzenia z Białegostoku jest "idiotyczna i niegodna".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W sobotę przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, w stronę uczestników marszu rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa. Policja musiała użyć gazu.

Do tej pory policja zidentyfikowała i doprowadziła do komend 37 osób, 25 bezpośrednio po marszu, kolejne – po opublikowaniu w niedzielę w internecie wizerunków podejrzanych. Kilka osób zgłosiło się na komendę samych, m.in. poszukiwany mężczyzna, który podejrzewany jest o pobicie 14-latka. Funkcjonariusze nadal analizują zgromadzony materiał i wizerunki kolejnych poszukiwanych osób będą publikowane na bieżąco.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono także tematy: list wyborczych PiS oraz 500+ dla niepełnosprawnych.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość:
 Jacek Sasin (PiS)
Data emisji: 23.07.2019
Godzina emisji:
 8.14

mg/ml