X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kidawa-Błońska: zaskoczyła mnie decyzja PSL, mieli dobry rezultat w wyborach do PE

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 08:45
– Chcieliśmy iść do wyborów razem z Polskim Stronnictwem Ludowym i lewicą, wtedy stworzono by stabilny blok – mówiła w Trójce Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu (Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska). 
Audio
  • Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska o wyborach do parlamentu (Trójka/Salon polityczny Trójki)

Opozycja idzie do wyborów podzielona mniej więcej na trzy bloki, PO-KO, PSL, lewica. Nie udało się zjednoczyć. – Opozycja może podzieliła się przy starcie w wyborach, ale cele mamy podobne, podobne rzeczy nam się w kraju nie podobają – stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszełek Sejmu (Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska). 

– Uważałam, że trzeba się zjednoczyć, ale PSL podjęło inną decyzję. Byłam nią zaskoczona, bo ludowcy mieli bardzo dobry rezultat w wyborach do PE, wprowadzili oczekiwaną przez siebie liczbę europosłów, więc wydawało mi się, że pójdziemy do wyborów razem. Skoro podjęli taką decyzję, musieliśmy się zorganizować, tak byśmy byli wiarygodni dla naszych wyborców – dodała posłanka PO.

Dlaczego zatem KO nie sprzymierza się z SLD, lewicą, Wiosną? – PO jest partią centrową. Mamy prawe i lewe skrzydło. Gdy PSL nie idzie z nami, przeciążenie na lewą stronę byłoby za duże – wyjaśniła Małgorzata Kidawa-Błońska.  

Jeśli PiS dostanie 30-40 procent, KO – 20 procent, a pozostałe partie nie wejdą do Sejmu – PiS w takiej sytuacji mógłby mieć większość konstytucyjną. Na tę uwagę prowadzącego Małgorzata Kidawa-Błońska odparła, że PiS może wybory przegrać, albo wygra i nie będzie w stanie stworzyć większości.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

"Zdrowie, edukacja, ekologia"

Jak mówiła posłanka PO, w kampanii Koalicja Obywatelska zaobserwowała, że tematy najważniejsze dla Polaków to obecnie zdrowie, edukacja, ekologia. Ta ostatnia kwestia staje się coraz ważniejsza.

– Ten kto pokaże w tych dziedzinach lepszy i ciekawszy program – wygra wybory – oceniła.

Zaznaczyła, że w polskiej polityce wszystko jest możliwe, PiS nie ma zagwarantowanego zwycięstwa. 

W audycji była mowa również o wydarzeniach w Białymstoku.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu, posłanka Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 24.07.2019
Godzina emisji: 8.13

agkm

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska: UE potrzebuje osób do dialogu, a nie tylko recenzentów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 08:43
– Wszystkie partie w Koalicji Europejskiej łączą sprawy europejskie i miejsce Polski w Europie. Trudno by było zbudować koalicję do wyborów, gdyby w tych kwestiach były różnice. Tu ich nie ma – mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z ramienia PO.
rozwiń zwiń