X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

J. Kwieciński: K. Szczerski jest ekspertem w tematyce europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 09:10
– Profesor Krzysztof Szczerski jest bardzo doświadczonym urzędnikiem i dyplomatą – powiedział na antenie radiowej Trójki minister Jerzy Kwieciński. – Można powiedzieć, że jest taką osobą numer dwa w Kancelarii Prezydenta, zaraz po prezydencie – dodał.
Audio
  • J. Kwieciński: K. Szczerski to bardzo dobry kandydat, musimy go wspierać

W czwartek premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski będzie kandydatem Polski na stanowisko komisarza w Komisji Europejskiej. Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński pochwalił decyzję premiera. – Jest ekspertem w tematyce europejskiej – powiedział gość "Salonu politycznego".

KPRP Krzysztof Szczerski 1200.jpg
Krzysztof Szczerski: mam nadzieję, że będę silnym punktem w KE Ursuli von der Leyen

Rozmówca Beaty Michniewicz zwracał uwagę na kompetencje polskiego kandydata na komisarza KE. – Jest politologiem, ma doktorat z nauk społecznych, napisał wiele książek z obszaru tematyki integracj europejskiej. Jest wszechstronnie wykształcony i zna wiele języków obcych – mówił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Mimo stosunkowo młodego wieku, ma duże doświadczenie zawodowe – dodał minister inwestycji i rozwoju.

polskieradio_dworczyk michal_1200.jpg
Michał Dworczyk: kandydatura prof. Szczerskiego jest doceniana przez nową szefową KE

Jerzy Kwieciński wskazywał, że prof. Krzysztof Szczerski to bardzo dobry kandydat i musimy go teraz wszyscy wspierać, żeby nie tylko został komisarzem, ale by otrzymał również dobrą tekę.

– Walczymy o taki zakres dla naszego komisarza, który będzie ważny dla całej Unii Europejskiej, czyli głównie obszary powiązane z gospodarką – powiedział Jerzy Kwieciński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość:
Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju)
Data emisji: 26.07.2019
Godzina emisji:
 8.14

kstar/ml

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: wokół członkostwa w UE utrzymaliśmy zgodę narodową

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 09:18
Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski uważa, że w referendum w 2003 roku Polacy podjęli dobrą decyzję o wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powinna wyglądać Unia Europejska? Komentarze kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 18:50
Eurowybory coraz bliżej. Piotr Ikonowicz (Lewica Razem) i Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość) mówili na antenie Trójki o tym, jak ich zdaniem powinien wyglądać Parlament Europejski i cała Unia Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: w tym roku uruchomimy proces inwestycji 100 tys. mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 09:41
– Naszym celem do końca tego roku jest uruchomienie inwestycji na 100 tys. mieszkań. Do tego zobowiązałem się półtora roku temu razem z Polskim Funduszem Rozwoju Nieruchomości – mówił w Trójce Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. 
rozwiń zwiń