X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Müller, rzecznik rządu: my jesteśmy partią wolności

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 08:37
– Lewica chce narzucać pewne wzorce funkcjonowania społecznego. My jesteśmy partią wolności, my chcemy, żeby to rodzice decydowali o wychowaniu swoich dzieci – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.
Audio
  • Piotr Müller: zawsze do sondaży, szczególnie przedwyborczych, podchodzę sceptycznie (Salon polityczny Trójki)

W sobotę w Płocku przeszedł pierwszy w tym mieście Marsz Równości. O tym i innych działaniach środowisk lewicowych mówił w "Salonie politycznym Trójki" Piotr Müller.

– To się odnosi do wszystkich działań lewicy, która chce narzucać pewne wzorce funkcjonowania społecznego. My jesteśmy partią wolności, my chcemy, żeby to rodzice decydowali o wychowaniu swoich dzieci, o tym, co dzieje się w szkole, a nie żeby ktoś odgórnie narzucał jakieś zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci czy inne działania w szkołach – rzecznik rządu.

Jak zauważył, właśnie lewicowe postulaty mogą zaszkodzić największemu blokowi opozycyjnemu, Koalicji Obywatelskiej. – Myślę, że Platforma Obywatelska ma problem z lewicą, bo lewica licytuje się na skrajności ideologiczne, a Platforma wchodzi trochę na to pole, ale jednocześnie boi się, żeby nie wejść za mocno, bo pamięta sytuację z wyborów do Parlamentu Europejskiego i wie, że jeśli ta bariera lewicowości zostanie przekroczona, to grozi im po prostu odpływ centrum, które wtedy wybiera Prawo i Sprawiedliwość – podkreślił Piotr Müller.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Początek tygodnia to także nowe wyniki sondażowe, z których wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się znacznym poparciem. Oznacza to, że kontrowersje związane z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego nie wpłynęły znacząco na wyniki badań opinii społecznej.

– Obywatele doskonale wiedzą, że wokół tej sytuacji napędzono pewnego rodzaju emocjonalny styl polityczny. Politycy również w poprzednich latach korzystali z lotów samolotami w ramach oficjalnych delegacji, różne to emocje wywoływało. Myślę, że Polacy tak naprawdę chcą oceniać to, jakie są dla nich skutki funkcjonowania rządu. A to są konkrety przewijające się czy w programach społecznych, czy w obniżce podatku dochodowego - mówił rzecznik rządu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Piotr Müller (rzecznik prasowy rządu)
Data emisji: 12.08.2019
Godzina emisji: 8.14

jmo/mk

Czytaj także

Przedwyborcza układanka na finiszu. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 11:03
PO wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych jako Koalicja Obywatelska. PSL zapowiedziało samodzielny start pod szyldem "PSL – Koalicja Polska". Liderzy SLD, Wiosny i Lewicy Razem potwierdzili zamiar budowy bloku "Lewica". Wciąż nie jest jasne, co zrobi Kukiz'15. Goście Trójki rozmawiali m.in. na temat możliwych politycznych konfiguracji.
rozwiń zwiń