J. Brudziński: Rosja coraz mocniej chce relatywizować historię

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 08:26
– Wybuch II wojny światowej był owocem sojuszu dwóch niespotykanych w dziejach zbrodniczych systemów – niemieckiego nazizmu i sowieckiego komunizmu – powiedział w radiowej Trójce Joachim Brudziński.
Audio
  • Joachim Brudziński: próby relatywizowania historii przez Rosję są coraz mocniejsze (Salon polityczny Trójki)

Niecałe dwie doby spędzi w Polsce amerykański prezydent. Przyleci na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz na spotkania z europejskimi politykami. Nie będzie natomiast przewidywanych wcześniej spotkań z żołnierzami w bazach wojskowych.

– Po wizycie Donalda Trumpa w Warszawie spodziewam się potwierdzenia tego, co popierają nie tylko Polacy, ale i duża część opinii publicznej w USA, niezależnie od preferencji politycznych, czyli naszego sojuszu. W wymiarze militarnym USA pozostają jednym z najważniejszych gwarantów bezpieczeństwa cywilizowanego świata. Ta wizyta odbędzie się w szczególnym dniu, który pokazuje, do czego może doprowadzić sojusz dwóch zbrodniczych systemów w Europie – powiedział Joachim Brodziński europoseł PiS.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki przyznał, że "dziś próby relatywizowania historii przez Rosję są coraz mocniejsze". – Wybuch II wojny światowej był owocem sojuszu dwóch niespotkanych w dziejach zbrodniarzy – niemieckiego nazizmu i sowieckiego komunizmu. Wmawia się, że pakt Ribbentrop-Mołotow był odpowiedzią na agresywną politykę ówczesnej Rzeczpospolitej – stwierdził polityk.

Joachim Brudziński dodał, że "większość Polaków interesuje się głównie nadchodzącym 1 września, nie tylko ze względu na rocznicę wybuchu II wojny światowej, ale i rozpoczęcia roku szkolnego".

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadząca: Beata Michniewicz
Gość: Joachim Brudziński (europoseł PiS, były szef MSWiA)
Data emisji: 26.08.19
Godzina emisji: 8.13

dn/ml

Czytaj także

Rzeczniczka rządu: wkrótce kolejne etapy tzw. "piątki Morawieckiego"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 18:48
– W tym tygodniu ma być przedstawiony kolejny projekt tzw. "piątki PiS". Chodzi o odtworzenie połączeń autobusowych w miejscach, w których dotychczas je ograniczano lub zlikwidowano – mówiła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska w Trójce. Kolejne punkty programu mają być przedstawiane sukcesywnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityk zawodem podwyższonego ryzyka? Posłowie PiS i PO komentują

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 18:34
- Polska przestaje być miejscem bezpiecznym dla polityków. Ten zawód staje się pracą podwyższonego ryzyka - mówił w "Pulsie Trójki" Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej. Jan Dziedziczak z Prawa i Sprawiedliwości przypomniał natomiast, że PiS walczy z przemocą werbalną i hejtem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joachim Brudziński: dziś jedynym partnerem dla nauczycieli jest rząd

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 09:43
– Nie jako minister, ale jako ojciec zainteresowany jestem tym, aby nasze dzieci były uczone przez dobrze zarabiających nauczycieli – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Joachim Brudziński. 
rozwiń zwiń