Jacek Sasin: "szóstka Schetyny" nie ma żadnych finansowych podstaw

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 09:38
– Poznaliśmy "sześciopak Schetyny" wiele tygodni temu. Potem zapadła głęboka cisza tak, jakby Platforma sama się wstydziła tego co ogłosiła. Nie ma to żadnych realnych podstaw ekonomicznych – powiedział na antenie Trójki wicepremier Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin: nasz program jest realistyczny (Salon Polityczny Trójki)

Jak ogłosił Grzegorz Schetyna, kandydatką PO na stanowisko premiera będzie Małgorzata Kidawa Błońska. W opinii Jacka Sasina oznacza to, że lider PO "chowa się, ucieka za podpowiedzią firm PR-owskich". – To, co dzieje się w Platformie Obywatelskiej, jest kompromitujące – ocenił wicepremier.

Polityk odniósł się do głównych postulatów wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Jak powiedział, "szóstka Schetyny" jest programem, który "nie ma żadnych realnych podstaw ekonomicznych". – My to policzyliśmy, na tyle, na ile było to możliwe przy tak ogólnikowych obiecankach. To jest dodatkowe 100 miliardów złotych (dla budżetu – przyp. red.) – podkreślił wicepremier.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jacek Sasin zapewnił, że z kolei program Zjednoczonej Prawicy, który zostanie zaprezentowany w sobotę w Lublinie, będzie "bardzo ciekawy, ale przede wszystkim realny i wiarygodny".

- Chcemy się skoncentrować na podniesieniu poziomu życia Polaków. Chcemy, żeby Polska stała się państwem dobrobytu – powiedział wicepremier o planach Zjednoczonej Prawicy, jeżeli będzie rządzić po jesiennych wyborach.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Gość:
 Jacek Sasin (PiS)
Data emisji: 6.09.2019
Godzina emisji:
 8.14

msze/ml

Czytaj także

Jacek Sasin o PO: oni lubią awantury, ale bardzo nie lubią pracować

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 08:39
Krytyka i atak – to jest typowe dla Platformy Obywatelskiej. Oni lubią awantury, ale bardzo nie lubią pracować – powiedział na antenie Jedynki wicepremier oraz przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
rozwiń zwiń