X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: muszę zaprotestować przeciwko sankcjom, które dotknęły prof. Nalaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 08:40
– To autonomiczna decyzja władz uczelni, ale prof. Nalaskowski może odwoływać się do rzecznika dyscyplinarnego działającego przy ministerstwie – powiedział w Trójce wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Przewodniczący Porozumienia odniósł się do kontrowersji wokół decyzji UMK w Toruniu o zawieszeniu prof. Aleksandra Nalaskowskiego.
Audio
  • Jarosław Gowin: muszę zaprotestować przeciwko sankcjom, które dotknęły prof. Nalaskowskiego (Salon polityczny Trójki)

Postępowanie wyjaśniające wobec prof. Nalaskowskiego – jak oświadczono w środę na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – dotyczy "sformułowań użytych w artykule prasowym poświęconym osobom o odmiennej orientacji seksualnej". Chodzi o jego felieton zatytułowany "Wędrowni gwałciciele", który ukazał się w ubiegłotygodniowym numerze "Sieci". Ze względu na potrzebę wyjaśnienia sprawy rektor UMK zawiesił profesora w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące. "Nauczyciele akademiccy zatrudnieni na UMK zobowiązali się okazywać szacunek wobec każdego człowieka" – głosi uzasadnienie tej decyzji.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Prof. R. Legutko: środowisko akademickie dziobie odstającego od stada

czabanski krzysztof_4467 1200.jpg
K. Czabański interweniuje ws. prof. A. Nalaskowskiego. "Nie naruszył dóbr osobistych"

– Muszę zaprotestować przeciwko sankcjom, które dotknęły prof. Nalaskowskiego, ale uczelnia w tej sprawie ma autonomię – oświadczył gość "Salonu politycznego Trójki".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Prof. Nalaskowski użył metafory, w której działania lobby LGBT określił gwałtem sumień. – Mnie także nie podoba się ta metafora, powinniśmy unikać tak ostrych sformułowań, które mogą ranić wielu ludzi – powiedział wicepremier. 

"Są profesorowie, którzy wypowiadali się bardziej drastycznie"

– Równie mocno, a nawet jeszcze bardziej nie podoba mi się reakcja władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – dodał Jarosław Gowin. Zaznaczył, że "są w Polsce profesorowie, którzy wypowiadali się w sposób zdecydowanie bardziej drastyczny". – Przywołam liczne wypowiedzi prof. Hartmanna, nie spotkały go za to żadne konsekwencje – powiedział wicepremier.

Nalaskowski eastnews 1200.jpg
Prof. Aleksander Nalaskowski: zgwałcono moje prawa do przyzwoitości

Gość "Salonu politycznego Trójki" wyjaśnił, że nie domagał się wyciągania konsekwencji wobec prof. Hartmanna, ponieważ uważa, że jest konstytucyjna zasada wolności słowa. – Tym bardziej muszę zaprotestować przeciwko sankcjom, które dotknęły prof. Nalaskowskiego – dodał.

O interwencję do premiera Mateusza Morawieckiego ws. zawieszenia na UMK prof. Aleksandra Nalaskowskiego zwrócił się szef Rady Mediów Narodowych, poseł PiS Krzysztof Czabański. Według niego, zawieszenie prof. Nalaskowskiego to przejaw represji wobec osób sprzeciwiających się działalności środowiska LGBT. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 13.09.2019
Godzina emisji: 8.15

pg/ml

Czytaj także

Prof. R. Legutko: środowisko akademickie dziobie odstającego od stada

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 15:20
- Sprawa prof. Aleksandra Nalaskowskiego jest jednym z wielu przykładów na aprobatywne mlaskanie lub znacząco pobożne milczenie w przypadku wszystkich ekscesów ruchów homoseksualnych, a z drugiej strony, świętoszkowate oburzenie na wszystkie reakcje przez te ekscesy spowodowane  - powiedział europoseł prof. Ryszard Legutko w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: politycy Zjednoczonej Prawicy udowodnili, że można dotrzymywać obietnic

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 12:56
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin uruchomił portal pokazujący, co zmieniło się w Małopolsce przez ostatnie cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy. - Możemy z dumą stanąć wobec mieszkańców Małopolski i powiedzieć, że dotrzymaliśmy obietnic. Jako drużyna Zjednoczonej Prawicy zobowiązujemy się, że tutaj, w Małopolsce pojawi się jeszcze więcej kluczowych inwestycji - zadeklarował.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Czabański o sprawie prof. A. Nalaskowskiego: uniwersytety stały się narzędziem cenzury

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 08:01
- Uczestnikom marszów LGBT w tej chwili wolno wszystko - powiedział w piątek w radiowej Jedynce Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Zwrócił się też do premiera Mateusza Morawieckiego o interwencję w związku z decyzją władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dot. zawieszenia profesora A. Nalaskowskiego w obowiązkach.
rozwiń zwiń