X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Wójcik o konwencji PiS: jest teraz impuls do rozwoju gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 08:31
– Bardzo się cieszę, że konwencja odbędzie się właśnie w Katowicach, to serce przemysłowej części Polski, przez lata bardzo zaniedbanej – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, kandydat do Sejmu z Katowic.
Audio
  • Michał Wójcik: pamiętajmy, że polski przemysł w dużej części oparty jest na węglu (Salon polityczny Trójki)
Michał Wójcik
Michał WójcikFoto: PR3

Premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji tematycznej w Katowicach omówią propozycje partii dotyczące rozwoju gospodarczego.

– Jest teraz impuls do rozwoju gospodarki, będziemy dyskutowali także o sprawach śląskich – powiedział Michał Wójcik. – Pamiętajmy, że polski przemysł oparty jest w bardzo dużej części właśnie na węglu – dodał wiceminister.

Piotr Muller 1200.jpg
Rzecznik rządu: w sobotę szczegóły projektu dot. składek ZUS

Zaznaczył, że gdy mowa jest o dekarbonizacji, potrzeba konkretnych danych. – Proszę położyć na stół konkretne wyliczenia, chcę wiedzieć, kto ma za to płacić, co z ludźmi, którzy pracują w górnictwie węgla kamiennego i co z naszym bezpieczeństwem – mówił Michał Wójcik.

Sprawa apelu prof. Adama Strzembosza

Gość audycji był pytany także o apel prof. Adama Strzembosza, w którym wzywa do odwołania ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. – Premier ustosunkował się do tego apelu w czasie debaty nad wotum nieufności, gdzie zabrał głos, bardzo stanowczy i zdecydowany – powiedział wiceminister sprawiedliwości.

 Prof. Strzembosz to osoba, która była w czasie transformacji odpowiedzialna za różne akty prawne, był wiceministrem sprawiedliwości. To on obiecał samooczyszczenie środowiska sędziowskiego i całego wymiaru sprawiedliwości, a do tego nie doszło – podkreślił Michał Wójcik. Dodał, że "ludzie w to uwierzyli, a zostali wprowadzeni w błąd".

 Funkcja prokuratora generalnego jest wyjątkowa. Osoba na tym stanowisku ma inne zadania niż zwykły prokurator. Nie ma sprzeczności z konstytucją, jeśli chodzi o łączenie funkcji prokuratora generalnego z funkcją posła  powiedział gość Trójki, odnosząc się do funkcji sprawowanych przez ministra Zbigniewa Ziobro.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 20.09.2019
Godzina emisji: 8.13

pg/mk

Czytaj także

"Śniadanie w Trójce". Konwencje wyborcze partii politycznych

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 10:41
– Nasz program to ponad 100 stron materiałów. Na konwencji w Lublinie będzie Jarosław Kaczyński, będzie premier Mateusz Morawiecki i premier Beata Szydło. Poruszymy kwestię administracji państwowej, odniesiemy się też do zdrowia i edukacji – zapowiedział w "Śniadaniu w Trójce" Witold Waszczykowski, europoseł PiS. Politycy goszczący w studio dyskutowali o poszczególnych programach wyborczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka tysięcy nielegalnych adopcji rocznie. M. Wójcik zapowiada surowe kary

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 09:23
- Proceder dotyczący nielegalnych adopcji według obliczeń Rzecznika Praw Dziecka może wynosić nawet kilka tysięcy przypadków rocznie. Nasz rząd właśnie przygotował regulację, za takie przestępstwo będzie do 5 lat więzienia - mówił w "Sygnałach dnia" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
rozwiń zwiń