X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

M. Banaś: ten reportaż to prowokacja. Miał uderzyć we mnie i w rząd

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 07:44
– Reportaż, którego jestem bohaterem, to absurdalne, zmanipulowane fakty. Jest to prowokacja, teraz w okresie wyborczym, po to, by uderzyć we mnie i w rząd, w którym miałem zaszczyt pełnić ważną funkcję – powiedział Marian Banaś, prezes NIK, na antenie Trójki.
Audio
  • Marian Banaś komentuje doniesienia reporterów ws. należącej do niego kamienicy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Marian Banaś
Marian BanaśFoto: EAST NEWS/AA/ABACA

– Przestałem być właścicielem kamienicy w Krakowie miesiąc temu. Starałem się o jej sprzedaż od samego początku i z tą myślą zawarłem umowę jej wynajmu - podkreślił. – Zawarłem umowę przedwstępną na okoliczność sprzedaży tego domu pierwszemu najemcy, który miał wziąć kredyt, ale go nie dostał, więc wycofał się z transakcji. Musiałem podjąć kolejne kroki i udało mi się. Miesiąc temu sfinalizowałem umowę – zaznaczył Marian Banaś.

banaś 1200 pap.jpg
CBA sprawdza oświadczenia majątkowe prezesa NIK. "Postępowanie potrwa do października"

– O tym, jaka działalność jest prowadzona w wynajmowanej kamienicy, dowiedziałem się bardzo późno. Wynająłem tę nieruchomość na działalność hotelowo-turystyczną – mówił. Marian Banaś zaznaczył, że "to nie on prowadził tę działalność i to nie on jest za nią odpowiedzialny".

"To było zabezpieczenie majątku"

– Nie miałem żadnych informacji na temat działalności w tej kamienicy. Ludzie się nie skarżyli, nie miałem znikąd informacji, że dzieje się tam coś podejrzanego – podkreślił. Marian Banaś zaznaczył, że "kontrola CBA została podjęta na jego wniosek". – Nie miałem obowiązku umieszczać kredytu hipotecznego w oświadczeniu, bo nie było to wymagane zobowiązanie. Było to zabezpieczenie majątku i jako takie nie podlegało składaniu w oświadczeniu majątkowym – zaznaczył.

Zawieszenie sprawowania funkcji

Marian Banaś, szef Najwyższej Izby Kontroli, zapowiedział na antenie TVP Info, że zawiesza sprawowanie funkcji i wybiera się na bezpłatny urlop do czasu zakończenia postępowania CBA, sprawdzającego jego oświadczenia majątkowe.

W poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że od kwietnia kontroluje oświadczenia majątkowe obecnego prezesa NIK Mariana Banasia, a kontrola ma się zakończyć w drugiej połowie października.

Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor rozmowy: Mariusz Krzemiński
Gość: Marian Banaś (prezes Najwyższej Izby Kontroli)
Data emisji: 24.09.2019
Godzina emisji: 7.40

PAP/pb/ml

Czytaj także

M. Banaś: zawieszam działalność do zakończenia postępowania CBA

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 20:50
Marian Banaś, szef Najwyższej Izby Kontroli, zapowiedział w TVP Info, że zawiesza sprawowanie funkcji i idzie na bezpłatny urlop do czasu zakończenia postępowania CBA, sprawdzającego jego oświadczenia majątkowe. Jutro wniosek w tej sprawie złoży do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.
rozwiń zwiń