Joanna Lichocka: kłamstwo jest istotą działania PO

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 08:32
– Moim zdaniem środowisko PO już dawno postawiło na kłamstwo. Teraz są demaskowani – oceniła w "Salonie politycznym Trójki" posłanka PiS Joanna Lichocka, komentując debatę wyborczą w TVP1 i wystąpienie Borysa Budki z paragonem z apteki.
Audio
  • Joanna Lichocka o politycznych kłamstwach PO (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Joanna Lichocka o politycznych kłamstwach PO (Salon polityczny Trójki)

Borys Budka przedstawił podczas wieczornej debaty w TVP i opublikował na Twitterze post: "Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów". Zdrowie jest zbyt poważnym tematem, żeby wprowadzać Polaków w błąd – odpowiedział mu na Twitterze minister zdrowia, wskazując jednocześnie, że lek jest refundowany i kosztuje 3,20 zł. 

Metoda działania

budka 1200.jpg
Wpadka z paragonem z apteki. Minister zdrowia do Borysa Budki: czekamy na przeprosiny

– Pan Budka, przedstawiciel PO, który występuje pod nazwą Koalicja Obywatelska, bo chowa się, unika swojego szyldu, który jest skompromitowany, pokazał istotę działania tego ugrupowania, tego środowiska, czyli kłamstwo – oceniła Joanna Lichocka. Zwróciła uwagę, że zaprezentował rachunek na ponad 2 tys. zł, a okazało się, że to są dwa opakowania i "w rzeczywistości chorzy kupują ten lek za kilka złotych, ponieważ jest on refundowany". – Widocznie pan Budka nie ma refundacji leku. Z jakiegoś powodu receptę miał wypisaną na 100 proc. wartości – dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Ale to jest prawda o PO. Fałszerstwo, manipulacja, mijanie się z prawdą, wprowadzanie opinii publicznej w błąd jest metodą działania – podkreśliła Joanna Lichocka. Jak zauważyła, kłamstwo jako skuteczna metoda polityki nie jest rzeczą nową. – Moim zdaniem środowisko PO postawiło na to już dawno temu, w 2005 roku. Teraz są demaskowani – dodała. 

Fałszywa rodzina

Wskazała, że podobnie jest ze spotem wyborczym PO, który miał rzekomo przedstawiać rodzinę, której bardzo trudno żyje się pod rządami PiS. – Okazało się, że to nie jest żadna rodzina, tylko kilku aktorów wynajętych do tego, żeby recytować propagandę PO – przypomniała Joanna Lichocka.

Wytknęła, że "PO nawet nie wysila się na to, żeby pokazać prawdziwych ludzi". – Nie ma takiej rodziny, która by powiedziała, że jest źle po zmianach, które wprowadziło PiS – zauważyła.

Joanna Lichocka odniosła się też do zapowiedzi PSL, że będzie bronić wartości chrześcijańskich i miejsca Kościoła, choć w wyborach do Senatu idzie ramię w ramię z PO. Poruszono też wątek przedwyborczych sondaży, w tym tych wskazujących poziom mobilizacji elektoratu poszczególnych ugrupowań, a także temat funkcjonowania polskich mediów. Rozmówczyni Pawła Lisickiego skomentowała też działalność publiczną Klaudii Jachiry.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Joanna Lichocka (posłanka PiS)
Data emisji: 2.10.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/mk

Czytaj także

Joanna Lichocka: każdego dnia będziemy namawiać Polaków, by głosowali na PiS

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:10
- Będziemy każdego dnia namawiać Polaków na głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość i ostrzegać, aby nie słuchali głosów opozycji. Oni są zawsze na "nie" – mówiła w Pabianicach (woj. łódzkie) Joanna Lichocka, liderka listy PiS w wyborach do Sejmu z okręgu sieradzkiego.
rozwiń zwiń