X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Apel ws. Janusza Wojciechowskiego: wygląda to na akcję pokazową

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 08:29
– Wielu ekspertów przewidywało, że pierwszy kandydat na komisarza w KE zostanie odrzucony w ramach pokazania Polsce, że w UE pewnych rzeczy się nie robi – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Piotr Apel z Kukiz'15.
Audio
  • Piotr Apel ws. Janusza Wojciechowskiego (Salon polityczny Trójki)

Po wysłuchaniach w PE dwie kandydatury – w tym Janusza Wojciechowskiego – są pod znakiem zapytania. "Rzeczpospolita" poinformowała, że w przypadku Polaka decyzja negatywna już zapadła.

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
R. Czarnecki: wystąpienie J. Wojciechowskiego spokojne i merytoryczne

Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, ale bardzo prawdopodobne jest, że odrzucenie Janusza Wojciechowskiego nastąpi w poniedziałek, na dodatkowym wysłuchaniu.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Dodatkowe wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego. Sześć pytań, dwa dni na odpowiedź <<<

Piotr Apel uważa, że w tej sprawie mamy do czynienia z "akcją pokazową". – Merytorycznie mam wiele do zarzucenia panu Januszowi Wojciechowskiemu, ale myślę, że w kwestii tego głosowania to najmniej istotne. Zazwyczaj ci kandydaci są przyjmowani – stwierdził polityk. – My swoich przedstawicieli nie mamy, ale ma je PSL, z którym stworzyliśmy koalicję i wszystkich polskich kandydatów popieramy – zaznaczył gość Trójki.

pap janusz wojciechowski  1200.jpg
PE: kandydatura Janusza Wojciechowskiego pod znakiem zapytania

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Poseł Kukiz'15 odniósł się również do kwestii wiązania funduszy unijnych z praworządnością. Jego zdaniem "jest to niebezpieczne, bo daje Komisji Europejskiej narzędzie, którego nie powinna mieć".

– Nie chcę, by urzędnicy KE decydowali, gdzie mają trafić pieniądze, a gdzie nie. Martwi mnie, że Polska nie robi nic, by temu przeciwdziałać – tłumaczył. – Nie da się wpisać przyzwoitości do prawa. To skomplikowane i praktycznie niemożliwe. Dlatego trzeba zastanowić się nad tym, by wzmocnić rolę Parlamentu Europejskiego. To PE może mieć takie narzędzia – dodał Piotr Apel.

Gość Trójki stwierdził, że "Kukiz'15 od początku mówi, że problemem UE jest urzędyzacja instytucji unijnych, zamiast ich demokratyzacja".

>>>[POLSKIE RADIO 24] Prof. Tomasz Grzegorz Grosse: przesłuchania w PE są niezwykle upolitycznione

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Piotr Apel mówił również o frankowiczach, a także sprawie paragonu zaprezentowanego przez Borysa Budkę w trakcie telewizyjnej debaty.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Apel (Kukiz'15)
Data emisji: 3.10.2019
Godzina emisji: 8.14

mr/ml

Czytaj także

M. Ociepa: decyzja ws. J. Wojciechowskiego motywowana politycznie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 08:24
- Skoro ustaliliśmy, nawet z polską opozycją, że Janusz Wojciechowski jest najlepszym, kompetentnym kandydatem na to stanowisko, to znaczy, że mamy do czynienia ze względami politycznymi - powiedział Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, komentując doniesienia mediów, że polski kandydat na komisarza w KE zostanie odrzucony.
rozwiń zwiń