P. Zgorzelski: zakończyliśmy współpracę z Lewicą po wyborach do europarlamentu

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 08:35
W przyszłej kadencji parlamentu ludowcy nie stworzą koalicji z Lewicą. Zapewnił o tym na antenie radiowej Trójki Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że współpracę z przedstawicielami Lewicy PSL zakończyło po przegranych przez opozycję wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Piotr Zgorzelski: ludowcy zakończyli współpracę z lewicą po wyborach do europarlamentu (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Piotr Zgorzelski: ludowcy zakończyli współpracę z lewicą po wyborach do europarlamentu (Salon polityczny Trójki)

Przed politykami ostatnie dni kampanii. W miniony weekend kandydaci większości partii przekonywali wyborców na konwencjach. W najbliższy weekend już cisza wyborcza, a w niedzielę głosowanie.

PR Krzysztof Czabański Jarosław Kaczyński 2 1200.jpg
Dotrzeć do wyborców, czyli kampania wyborcza w sieci

"Najważniejszy sondaż będzie 13 października"

– Nie wierzę w sondaże. Chodzi mi o te, które są zamawiane przez różne ośrodki na potrzeby publicystyczne lub do kreowania sytuacji politycznej – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Najważniejszy sondaż będzie 13 października. Dlatego zachęcamy do pójścia do wyborów – mówił na antenie Trójki Piotr Zgorzelski. Poseł PSL przekonywał, że ludowcy podejmują pracę z obywatelami. – Koalicję buduje się po wyborach. Tę koalicję ustalą wyborcy, oddając swój głos 13 października – zaznaczył.

Bez koalicji z Lewicą

Jak zapewnił w "Salonie politycznym Trójki" Piotr Zgorzelski, w przyszłej kadencji parlamentu ludowcy nie stworzą koalicji z Lewicą. Dodał, że współpracę z przedstawicielami Lewicy PSL zakończyło po przegranych przez opozycję wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Do wyborów parlamentarnych Polskie Stronnictwo Ludowe idzie wspólnie z ruchem Kukiz'15. Głosowanie odbędzie się w najbliższą niedzielę. Kandydaci walczą o 460 miejsc w Sejmie i o 100 w Senacie

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Zgorzelski (poseł PSL)
Data emisji: 8.10.2019
Godzina emisji: 8.13

mg/kw

Czytaj także

Kampania wyborcza na wsi. Które ugrupowanie otrzyma największe poparcie rolników?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 18:53
Kto ma najlepszy program dla polskiej wsi? Jakie postulaty zyskają poparcie rolników? O kampanii samorządowej na wsi dyskutowali w "Pulsie Trójki": Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS) i Piotr Zgorzelski (poseł PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: Paweł Kukiz chciałby rozbetonować scenę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 08:38
– Paweł Kukiz jest wierny temu, co mówi, pewnie od 20 lat. Chciałby rozbetonować scenę polityczną i myślę, że akurat znalazł dobrego partnera w postaci PSL – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Piotr Zgorzelski, posel Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Zgorzelski: żaden polityk PSL nie wspierał postulatów LGBT ani aborcji

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 12:46
- Dla PSL imperatywem jest zapis konstytucyjny, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny - powiedział Piotr Zgorzelski w programie "W samo południe" w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń