X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radosław Fogiel: w Senacie możemy mieć do czynienia z działaniami destrukcyjnymi opozycji

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:40
– Senat jest elementem procesu legislacyjnego, ale główny ciężar leży w Sejmie. Senatorowie mogą wnosić poprawki do ustaw i tego byśmy oczekiwali. Obawiam się jednak, że będziemy mieli do czynienia z działaniami destrukcyjnymi ze strony opozycji – powiedział w radiowej Trójce Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS.
Audio
  • Radosław Fogiel (PiS) o wynikach wyborów parlamentarnych (Salon polityczny Trójki)

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne i zdobyło w Sejmie 235 mandatów. Konkurencyjna Koalicja Obywatelska – 134 mandaty, KW SLD – 49, PSL – 30, Konfederacja – 11, a Mniejszość Niemiecka – 1 mandat. Zjednoczona Prawica ma również 48 senatorów, ale w izbie wyższej większość zdobyli przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych.

Czytaj więcej
pkw 1200 pap.jpg
Oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. PiS z samodzielną większością

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezes PiS: przed nami zobowiązanie do jeszcze lepszej pracy

Radosław Fogiel zauważył, że jeżeli chodzi o same barwy partyjne, w Senacie był remis. – Szalę na korzyść opozycji przeważają jednak senatorowie formalnie niezrzeszeni – Stanisław Gawłowski i Krzysztof Kwiatkowski, obaj z zarzutami prokuratorskimi – dodał.

Podkreślił on również, że PiS dba o wartości w polityce, które "warte są czasem tego, by ponieść drobną porażkę". – Moglibyśmy mieć jednego senatora więcej, gdybyśmy poparli senatora Waldemara Bonkowskiego, który cztery lata temu wszedł z list PiS, ale został usunięty z partii za swoje wypowiedzi. Odebrał on jednak w tym roku głosy naszemu kandydatowi – przypomniał zastępca rzecznika PiS.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk ocenił, że "gdyby PiS poszło na kompromis ze swoimi zasadami, to sytuacja w Senacie byłaby zupełnie inna". – Naszym konkurentom nie przeszkadza fakt, że popierali kandydatów, co do których prokuratura ma poważne wątpliwości. Uznaliśmy jednak, że nie można być hipokrytami i usuwać kogoś z partii, by potem wystawić go na swojego kandydata. Zapłaciliśmy za to cenę, ale było warto – stwierdził.

"Ogromny postęp"

Radosław Fogiel skonfrontował także ostateczny wynik PiS z przedwyborczymi badaniami, które wskazywały poparcie dla tego ugrupowania na poziomie 45 proc. – Sondaże są tylko sondażami. Każdy polityk chciałby mieć więcej mandatów, ale pamiętajmy, że udało nam się zachować większość sejmową przy jednym dodatkowym komitecie w parlamencie. To nasz ogromny postęp – powiedział.

Czytaj więcej
Kaczyński 1200 pap.jpg
Prezes PiS: otrzymaliśmy legitymację, by kontynuować dobrą zmianę

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Piotr Müller o wyniku wyborczym PiS: największy w historii wynik do Sejmu

Gość Trójki podkreślił, że teraz przyjdzie czas na powyborcze analizy. – Trzeba zastanowić się nad własnymi błędami, przepływami elektoratów i tym, kto skąd brał poparcie. Będziemy wyciągać wnioski na przyszłość. Jest jednak za wcześnie, by mówić, że wszystko było nienaganne – mówił Radosław Fogiel w audycji odniósł się również do wyników innych komitetów wyborczych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Radosław Fogiel (zastępca rzecznika PiS)
Data emisji:
 15.10.2019
Godzina emisji: 8.13

jp/ml

Czytaj także

Prezydent o zwycięstwie wyborczym PiS: takiego wyniku jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 14:35
Andrzej Duda powiedział, że rezultat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do parlamentu RP jest spektakularnym osiągnięciem. - Wszystko wskazuje na to, że takiego wyniku jeszcze nie było - ocenił w poniedziałek prezydent, komentując wyniki wyborów parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Senat jest "izbą refleksji". Jestem optymistą ws. współpracy z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:45
- Senat ma bardzo szczególną rolę w polskim systemie politycznym, mówi się, że jest to izba refleksji. Nawet najbardziej nieodpowiedzialni przedstawiciele PO w Senacie zachowywali się zawsze dużo spokojniej niż w Sejmie - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, komentując sytuację po wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń