X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak: intencje są złe. Stanisław Karczewski broni przegranej sprawy

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 08:28
– Formalnie jest to możliwe, ale to ogromne nadużycie – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Tomasz Siemoniak, poseł PO, odnosząc się do planowanego posiedzenia Senatu poprzedniej kadencji.
Audio
  • Tomasz Siemoniak: nie ma decyzji, kto będzie kandydatem na marszałka Senatu (Salon polityczny Trójki)

Tomasz Siemoniak nawiązał do zapowiedzi zwołania posiedzenia Senatu, będącego kontynuacją poprzedniego posiedzenia izby przez marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego. – W ostatnią niedzielę były wybory, PiS stracił większość w Senacie – zaznaczył polityk PO.

karczewski 1200.jpg
Apel marszałka Senatu do B. Borusewicza. "Wybrali nas na całą kadencję"

– Wszystkie sprawy, które wpisano do porządku Sejmu i Senatu, można było dawno załatwić. To budzi poczucie, że intencje są złe i Stanisław Karczewski broni przegranej sprawy – ocenił Tomasz Siemoniak. Dodał, że "mamy do czynienia z próbą przeforsowania przez Senat, którego skład nie ma już legitymacji moralnej i politycznej, jakichś rozwiązań na przyszłość".

Protest PO

– Nasi senatorowie będą bardzo ostro protestować jutro i pojutrze – zapowiedział polityk. Odniósł się także do możliwego głosowania nad wyborem nowego prezesa NIK. – Jeżeli jest tak, że Senat wyraża zgodę na powołanie prezesa NIK, niech znajdą taką kandydaturę, która będzie kandydaturą kompromisu i zyska zgodę Senatu, a tu mamy do czynienia z przepychaniem kolanem – dodał.

SENAT TT 1200.jpg
Spór o marszałka Senatu. Możliwe scenariusze – od decyzji zwycięzców, po transfer

Gość audycji powiedział, że nie ma decyzji o tym, kto będzie kandydatem na marszałka Senatu. Zarząd PO będzie o tym rozmawiał, będziemy rozmawiać w KO, ale też z partnerami z SLD i PSL. To musi być kandydatura, którą poprze 51 senatorów – wyjaśnił poseł. – Decyzja będzie podjęta na pewno w bardzo demokratycznej formule – zapewnił.

Rola Senatu

Polityk mówił także, że Senat "może wrócić do tego, czego nie było przez ostatnie 4 lata, czyli kontroli pracy rządu". – Były pomysły, by zlikwidować Senat. Potem proponowaliśmy, żeby Senat stał się izbą bardziej samorządową, reprezentującą samorządy. Trzeba było szukać formuły dla Senatu, by pełnił większą rolę w polskiej demokracji – powiedział Tomasz Siemoniak.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Poseł PO, zapytany o przyszłość niektórych działaczy PO, mówił o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i Grzegorzu Schetynie. – Małgorzat Kidawa-Błońska to bardzo dobry kandydat na prezydenta. Sondaże pokazują, że jest osobą, która właściwie jeszcze przed ogłoszeniem kandydatów do wyborów prezydenckich, jest w stanie nawiązać równorzędną walkę w II turze z prezydentem Andrzejem Dudą – mówił gość Trójki.

Kobieta prezydent

– Pierwszy prezydent-kobieta to byłoby coś wielkiego i jeśli tak będzie, to będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska – stwierdził gość "Salonu politycznego Trójki". Podkreślił, że nie zapadły jeszcze żadne decyzje. – Mamy w KO znakomitych innych kandydatów, potencjalnie to Donald Tusk i Rafał Trzaskowski, można by jeszcze szukać – uzupełnił.

>>> CZYTAJ WIĘCEJ: Katarzyna Lubnauer: rozliczenia Grzegorza Schetyny muszą nastąpić w PO

W odniesieniu do Grzegorza Schetyny Tomasz Siemoniak powiedział, że poradził on sobie z prowadzeniem kampanii. – Będziemy dyskutowali o przyczynach i życzylibyśmy sobie zwycięstwa z PiS. Nie należy formułować powierzchownych sądów, tylko przyjrzeć się dokładnie, gdzie czegoś zabrakło, gdzie zostały popełnione błędy. Taka dyskusja jest przed nami. Media są złym forum do takiej dyskusji – ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Tomasz Siemoniak (poseł i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej)
Data emisji:
 16.10.2019
Godzina emisji: 8.13

pg/ml

Czytaj także

Spór o marszałka Senatu. Możliwe scenariusze - od decyzji zwycięzców, po transfer

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:41
W niedzielnych wyborach kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość mandatów w Senacie. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało w nadchodzącej kadencji parlamentarnej 48 senatorów. Wynik oznacza możliwe trudności przy wyborze marszałka wyższej izby Parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiemy, kiedy nowi parlamentarzyści dostaną zaświadczenia o wyborze

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 14:53
Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, 24 października odbędzie się uroczystość wręczenia posłom kolejnej kadencji zaświadczeń o wyborze. Senatorowie odbiorą podobne dokumenty 25 października.
rozwiń zwiń