X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

M. Borowski o brexicie: to referendum pokazuje, jak można zamieszać ludziom w głowach

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 08:27
– Jeśli porozumienie w sprawie brexitu zostanie odrzucone w Izbie Gmin, to skończy się kolejnym przedłużeniem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" senator niezrzeszony Marek Borowski.
Audio
  • Marek Borowski o kampanii w sprawie brexitu: kłamano w żywe oczy i opowiadano ludziom bajki (Salon polityczny Trójki)

– Donald Tusk od momentu brytyjskiego referendum chciał Wielką Brytanię zatrzymać w Unii Europejskiej. Sugerował, że gdyby chciała zmienić decyzję, to UE jest otwarta – mówił Marek Borowski.

– W tej chwili niby jest porozumienie, ale w Wielkiej Brytanii mamy rozbieżność. Jedni nie akceptują żadnego porozumienia, ponieważ uważają, że trzeba po prostu wyjść, trzasnąć drzwiami i koniec, a drudzy tak naprawdę nie chcą wychodzić – podkreślił.

boris johnson izba gmin pap arch 1200.jpg
Porozumienie w sprawie brexitu może nie przejść w Izbie Gmin. "Jest jeszcze gorsze"

Kolejne przedłużenie brexitu

Jako przykład podał Partię Pracy – proponuje ona referendum, którego tematem nie musi być samo wyjście Wielkiej Brytanii z Unii, a treść porozumienia o brexicie i czy ludzie się na nie zgadzają. – Za kilka dni się dowiemy, jeśli porozumienie zostanie odrzucone w Izbie Gmin, to skończy się kolejnym przedłużeniem wyjścia z Unii – powiedział gość audycji. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Przykład referendum w Wielkiej Brytanii, chyba najbogatszej tradycji demokratycznej, pokazuje, jak można zamieszać ludziom w głowach – ocenił Marek Borowski. Dodał, że w kampanii referendalnej w sprawie brexitu "kłamano w żywe oczy i opowiadano ludziom bajki".

>>> CZYTAJ TAKŻE: Donald Tusk: nasze drzwi będą zawsze otwarte dla Wielkiej Brytanii

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Marek Borowski odniósł się także sytuacji w polskim Senacie i zadań, jakie stoją przed tą izbą.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Borowski (senator niezrzeszony)
Data emisji:
 18.10.2019
Godzina emisji: 8.13

pg/ml

Czytaj także

Boris Johnson: 31 października Wielka Brytania opuści UE w całości

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:15
Premier Boris Johnson powiedział, że wynegocjowana umowa brexitowa jest dobra zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i Unii Europejskiej. Na wspólnej konferencji prasowej z Jean-Claudem Junckerem w Brukseli poinformował, że dzięki umowie Wielka Brytania będzie mogła opuścić Wspólnotę, realizując swoje cele. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozumienie w sprawie brexitu może nie przejść w Izbie Gmin. "Jest jeszcze gorsze"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 16:10
Brytyjska opozycja zapowiada, że nie poprze nowego porozumienia ws. brexitu wynegocjowanego przez rząd Borisa Johnsona. Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn oświadczył, że nowe porozumienie jest "jeszcze gorsze" niż jego poprzednia wersja wynegocjowana przez poprzedniczkę Johnsona, Theresę May.
rozwiń zwiń