Zmiana lidera w PO? B. Budka: jest wiele głosów za nowym mandatem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 08:50
– Od samego Grzegorza Schetyny zależy, czy będzie ponownie kandydował na szefa partii. Jest wiele głosów mówiących o tym, że potrzebny jest nowy mandat, by wchodzić w kolejny 4-letni etap w historii – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Audio
  • Borys Budka o sytuacji w Platformie Obywatelskiej (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Borys Budka o sytuacji w Platformie Obywatelskiej (Salon polityczny Trójki)

Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej, zgłosił swoją kandydaturę na szefa klubu partii. Polityk już zebrał większość podpisów. 

O wyborach i układankach wewnątrz ugrupowania Borys Budka mówił w "Salonie politycznym Trójki". – Nie słyszałem o innych kandydatach. Wychodzę jednak z założenia, że dopóki nie ma wyborów i nie ma większości, to trudno zajmować jakąkolwiek funkcję. Z głęboką pokorą będę prosił o poparcie swoich kolegów na stanowisko szefa klubu – przyznał polityk PO. 

tusk rodzina 1200 eastnews.jpg
Kulisy decyzji Donalda Tuska. "Chodzi o lojalność wobec rodziny"

Borys Budka pytany był również, czy Grzegorz Schetyna powinien być nadal przewodniczącym partii. – Od samego Grzegorza Schetyny zależy, czy będzie ponownie kandydował na szefa partii. Jest wiele głosów mówiących o tym, że potrzebny jest nowy mandat, by wchodzić w kolejny 4-letni etap w historii – powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Jestem ostatnią osobą, która chciałaby krytykować publicznie przewodniczącego – dodał. Borys Budka przypomniał też, że w piątek na posiedzeniu zarządu politycy będą decydować, czy w kontekście wyborów prezydenckich przyjąć formułę prawyborów.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Borys Budka (poseł PO)
Data emisji: 7.11.2019
Godzina emisji: 8.14

kad/mk

Czytaj także

Andrzej Zybertowicz: Birgfellner nie wie, co ma mówić, żeby to brzmiało rozsądnie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 09:40
- Pan Birgfellner się pogubił i zagubiony znalazł złych doradców, którzy postanowili zrobić wielką dźwignię polityczną z jego sytuacji. On jest główną ofiarą tego przedsięwzięcia - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Andrzej Zybertowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: taka sama liczba resortów dla naszych koalicjantów

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 09:16
– Toczą się różne rozmowy ze mną i innymi politykami. Na tym polega ten proces. Decyzji personalnych nie ma, będzie je ogłaszał premier Mateusz Morawiecki – w "Salonie politycznym Trójki" mówił o zmianach w rządzie wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sellin: Donald Tusk jest dosyć toksycznym politykiem

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 08:30
– Donald Tusk od czasu swojej klęski prezydenckiej w 2005 roku w konfrontacji z Lechem Kaczyńskim zainfekował polską politykę złymi emocjami – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
rozwiń zwiń