X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Lichocka o orędziu prezydenta: bardzo dobre wystąpienie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 08:25
– Prezydent miał bardzo dobre wystąpienie na początek kadencji parlamentu. To wystąpienie wychodziło naprzeciw Polakom – mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Joanna Lichocka, posłanka PiS o inauguracji nowej kadencji Sejmu i Senatu (Salon polityczny Trójki)

Rozmówczyni Pawła Lisickiego, komentując przemówienie Andrzeja Dudy w Sejmie, mówiła, że prezydent po ostatnich wyborach dobrze wyczuł nastroje społeczne.

PAP Andrzej Duda orędzie Sejm 1200.jpg
Andrzej Duda: proszę, żeby język debaty nie był radykalny, ale był językiem szacunku

– To były wybory, które odznaczały się rekordową frekwencją i rekordowym poparciem dla partii rządzącej. Do tej pory w historii Polski takiego poparcia nie miała żadna partia ani żaden rząd – przypomniała Joanna Lichocka.

Posłanka PiS dodała, że w tej kampanii było widać, że ludzie nie chcą kontynuowania "taktyki totalnej opozycji, czyli totalnej agresji i nienawiści". – To było również widoczne w wystąpieniach polityków opozycji. Przedstawiciele Lewicy i PSL zadeklarowali poparcie dla marszałek Elżbiety Witek – zauważyła.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zdaniem Joanny Lichockiej takie podejście części opozycji jest kłopotliwe dla Platformy Obywatelskiej. – Ta partia została w swojej agresji osamotniona, przynajmniej jeśli chodzi o Sejm – oceniła.

"Prezydent wyczuł nastroje"

Natomiast prezydent, kontynuowała posłanka, pokazał się jako polityk bardzo dobrze wyczuwający nastroje, ale też mówiący po prostu jak jest.

– Mówiący o potrzebie wspólnego działania nad najważniejszymi sprawami Polski. Odwołujący się do naszych autorytetów, do tego, co wydarzyło się najpiękniejszego w naszej polityce. Również do naszej tradycji, otwartości, tolerancji. To było ważne przypomnienie – oceniła Joanna Lichocka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której posłanka odniosła się także do sejmowego wystąpienia marszałka seniora Antoniego Macierewicza.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Joanna Lichocka (posłanka Prawa i Sprawiedliwości)
Data emisji: 13.11.2019
Godzina emisji: 8.13

pkur/ml

Czytaj także

Michał Dworczyk o tece ministra sportu: jest kilka bardzo dobrych nazwisk

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 13:03
- Prawdopodobnie we wtorek 19 listopada zostanie wygłoszone exposé premiera Mateusza Morawieckiego – zapowiedział w TVP szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że jeśli chodzi o nowego ministra sportu, premier rozważa kilka nazwisk. – W polityce jest czymś normalnym, że są prowadzone rozmowy - wskazał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa kadencja Sejmu. Poseł PiS: liczę na lepszy poziom debaty

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 18:22
Czy nowa kadencja Sejmu upłynie w spokojniejszej atmosferze? Zbigniew Girzyński (PiS) odczuwa "nutkę optymizmu" po inauguracyjnych obradach izby niższej parlamentu. Paweł Kowal (KO) ocenił, że na razie mieliśmy do czynienia z "dniem deklaracji" w tej sprawie.
rozwiń zwiń