X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstanie nowa partia na lewicy? Włodzimierz Czarzasty potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 08:55
– To będzie partia wsparta przez ludzi z kilku pokoleń, zarówno członków, jak i tych, którzy na nas głosują – powiedział w radiowej Trójce Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
  • Włodzimierz Czarzasty o zjednoczeniu partii lewicowych (Salon polityczny Trójki)

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu IX kadencji w ławach zasiedli znów, po czterech latach przerwy, posłowie związani z lewą stroną sceny politycznej. Sojusz Lewicy Demokratycznej, z którego list startowały także Razem i Wiosna, uzyskał w wyborach 12,56 proc. głosów i zdobył 49 mandatów. Wśród 176 posłów wszystkich partii, którzy po raz pierwszy zasiedli w sejmowych ławach, znalazł się m.in. Włodzimierz Czarzasty, szef SLD.

czarzasty 1200 pap.jpg
W. Czarzasty o kandydacie Lewicy na prezydenta: nie będziemy czekali na nikogo z Brukseli

"Ważny program i postulaty"

Podkreślił, że chce, by partie lewicowe w ciągu 2-3 miesięcy formalnie się połączyły. Jednocześnie zaznaczył, że nie chodzi o wchłonięcie przez SLD partii Wiosna Roberta Biedronia. – Jako szef Sojuszu zgłaszam postulaty w imieniu całej Lewicy i obojętne mi jest, czy robię to w imieniu Wiosny, czy Razem. Myślę, że Robertowi Biedroniowi również jest to obojętne. Ważny jest program i postulaty – zaznaczył.

Dodał, że konsolidacja Lewicy daje Polsce o wiele więcej niż gdyby każda z trzech tworzących ją obecnie formacji miała pójść osobną drogą. – W związku z tym, jeśli w Wiośnie jest na to chęć, a tydzień temu podczas Rady Krajowej jednomyślnie głosowaliśmy nad rozpoczęciem tego procesu, to chcemy się po prostu zjednoczyć – podkreślił.

"Wspólnie tego chcemy"

Szef SLD potwierdził, że efektem finalnym łączenia ma być powstanie nowej partii.  Która będzie wsparta przez ludzi z kilku pokoleń, zarówno członków, jak i tych, którzy na nas głosują  powiedział Włodzimierz Czarzasty.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według niego Wiosna dąży do zjednoczenia lewicy tak samo jak SLD. – Nie ma żadnego przymusu. Wspólnie decydujemy, wspólnie tego chcemy. Wszędzie jesteśmy we trójkę, bo i z Partią Razem. I choć Adrian Zandberg z Marceliną Zawiszą pół roku temu jasno podkreślali, że nie chcą łączenia, a my to po partnersku akceptowaliśmy, to jeśli będzie wspólny kandydat na prezydenta, a takiego wystawimy, to wszystkie trzy partie go poprą – podkreślił przewodniczący SLD.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Włodzimierz Czarzasty (wicemarszałek Sejmu, przewodniczący SLD)
Data emisji: 14.11.2019
Godzina emisji: 8.14

bb/mk

Czytaj także

"Ta partia się skończyła". Wieloletni współpracownik Roberta Biedronia odchodzi z Wiosny

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 15:15
Wieloletni współpracownik lidera partii Roberta Biedronia i współtwórca Wiosny Marcin Anaszewicz opuszcza ugrupowanie. - Z dniem dzisiejszym wystąpiłem z Wiosny. Decyzja o jednym klubie Lewicy tak naprawdę kończy historię Wiosny i stąd moja decyzja - poinformował polityk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kulasek: Lewica ma czarnego konia na wybory prezydenckie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 14:50
- Wszystko jest możliwe - powiedział w PR24 Marcin Kulasek z Lewicy. - Nasz kandydat na prezydenta zacznie od dwucyfrowego poparcia. Mamy czarnego konia nadchodzących wyborów - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Szczepański: 14 grudnia przedstawimy kandydata Lewicy na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 18:46
- Na konwencji partii 14 grudnia przedstawimy jednego kandydata Lewicy na prezydenta. Trwają jednak jeszcze w tym temacie rozmowy. Trójka liderów zaproponuje osobę, którą gremia partyjne później zaakceptują - powiedział w Polskim Radiu 24 Wiesław Szczepański, poseł-elekt SLD.
rozwiń zwiń