Małgorzata Gosiewska: opozycja powinna zająć się merytoryczną pracą, a nie robieniem hucp w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 08:43
– Apeluję, by totalna opozycja zajęła się merytoryczną pracą. Oni powinni składać projekty ustaw i współpracować, a nie zgłaszać przerwy i robić hucpy na sali posiedzeń w Sejmie – powiedziała na antenie Trójki wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS. Odniosła się w ten sposób do głosowania ws. KRS. 
Audio
  • Małgorzata Gosiewska o głosowaniu ws. KRS (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Małgorzata Gosiewska o głosowaniu ws. KRS (Salon polityczny Trójki)

Sejm opublikował stenogram m.in. z nocnego głosowania nad kandydaturami na członków KRS. Jak wynika z dokumentu, podczas obrad posłowie zgłaszali problemy z systemem do głosowania. 

1200_Gosiewska_PAP.jpg
M. Gosiewska o zakazie wjazdu do Rosji: wiem, czego boi się Putin

– Od dawna wiemy, że sejmowe urządzenia do głosowania są nie najlepszej jakości. Mają 18 lat, więc to już jest technologiczna emerytura. Kancelaria Sejmu od paru lat próbuje zająć się tym tematem. Mam nadzieję, że w nowym roku będziemy mogli już nowocześnie głosować – powiedziała Małgorzata Gosiewska.

>>>[JEDYNKA] Małgorzata Gosiewska: staramy się pokazywać nasz program. Po drugiej stronie jest pustka i hejt

Wicemarszałek Sejmu dodała, że "wcześniejsze głosowania, i to powtórzone, pokazały, że mieliśmy zdecydowaną przewagę, prawie 40 głosów". – Nawet jeśli dwa urządzenia u naszych parlamentarzystów nie zadziałały, to nie mogło mieć wpływu na ostateczny wynik głosowania – dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Po drugie nie ma możliwości wglądu w wynik głosowania przed jego zakończeniem. Używanie argumentu, że marszałek Sejmu sugerowała się pewnym wynikiem, jest potwornym nadużyciem, zwłaszcza gdy robią to doświadczeni parlamentarzyści. Apeluję, by totalna opozycja zajęła się merytoryczną pracą. Oni powinni składać projekty ustaw i współpracować, a nie zgłaszać przerwy i robić hucpy na sali posiedzeń w Sejmie – podsumowała Małgorzata Gosiewska.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono też m.in. sprawę Magdaleny Biejat.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Małgorzata Gosiewska (wicemarszałek Sejmu, PiS)
Data emisji: 25.11.2019
Godzina emisji: 8.13

koz/mk