X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Grodzki ws. oskarżeń o korupcję: zamierzam wkroczyć na drogę sądową

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 08:44
– Mam już tego dosyć, moja cierpliwość się kończy – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Senatu Tomasz Grodzki w związku z oskarżeniami o korupcję.
Audio
  • T. Grodzki: rozliczam się przede wszystkim we własnym sumieniu i to sumienie jest czyste (Salon polityczny Trójki)

Gość radiowej Trójki zapowiedział wejście na drogę sądową, odnosząc się do oskarżeń o korupcję wysuwanych pod jego adresem. – Jestem w kontakcie z mecenasem Dubois i oczywiście CBA ma prawo wszystko robić, podejmować swoje czynności, natomiast ja zamierzam wkroczyć na drogę sądową – podkreślił Tomasz Grodzki.

grodzki-1200-pap.jpg
Sprawa Tomasza Grodzkiego. Kolejna osoba miała "potwierdzić łapówki"

– W Polsce bardzo łatwo oskarżyć każdego lekarza. Okropne jest ciężkie oskarżanie bez dowodów, a udowadnianie, że się czegoś nie zrobiło, jest bardzo trudne – powiedział marszałek Senatu. – Ja mam naprawdę dużo większe, poważniejsze zadania w Senacie – dodał.

– Trzecia osoba w państwie ma wiele do roboty, a nie tylko czas do chodzenia po sądach, żeby udowadniać swoją niewinność. Jednak, jeśli będzie trzeba, to tak zrobię – podkreślił gość audycji.

"Raz to nic"

Marszałek Senatu przypomniał, że "kiedy obrażano młodą dr Pikulską w telewizji, proces rozpoczął się po trzech latach i tak prawdopodobnie się to tutaj skończy". Jak mówił, "nie ma sobie nic do zarzucenia".

– Staram się być człowiekiem miłosiernym. Niemcy mówią: "einmal ist keinmal", "raz to nic". Jeżeli to będzie miało charakter recydywy, to wkroczę na drogę sądową, tak zapewne zrobię – oświadczył w Trójce. – Rozliczam się przede wszystkim we własnym sumieniu i to sumienie jest czyste – powiedział. – Będę używał wszystkich legalnie dostępnych środków, by bronić swojego imienia – wyjaśnił polityk.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Grodzki (marszałek Senatu, PO)
Data emisji: 28.11.2019
Godzina emisji: 8.14

pg/mk

Czytaj także

Sprawa Tomasza Grodzkiego. Artur Soboń: marszałek nie buduje autorytetu Senatu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 19:19
- Mamy do czynienia z sytuacją kręcenia ze strony pana marszałka. Zdaje się on nam nie mówić w tej sprawie wszystkiego - powiedział w Jedynce Artur Soboń z PiS, odnosząc się do sprawy Tomasza Grodzkiego. Zdaniem Dariusza Wieczorka z klubu parlamentarnego Lewicy dyskusja o marszałku Senatu ws. korespondencji z mieszkanką Szczecina jest niepotrzebna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Tomasza Grodzkiego. Kolejna osoba miała "potwierdzić łapówki"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 08:28
Działacz gdańskiej "Solidarności" Karol Guzikiewicz poinformował na Twitterze, że kolejna osoba potwierdza łapówki w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie, gdzie Tomasz Grodzki był ordynatorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Popiela tłumaczy wpis na temat marszałka Senatu. W sieci zawrzało

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:36
"Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną" - napisała na Twitterze prof. Agnieszka Popiela. W ten sposób odniosła się do sprawy związanej z Tomaszem Grodzki, marszałkiem Senatu, i operacji jej mamy, którą miał przeprowadzić.
rozwiń zwiń