X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

P. Poncyljusz: myślę, że prezes PiS rozwiąże sprawę M. Banasia

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 08:36
– Podejrzewam, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie rozstrzygnięcie kwestii Mariana Banasia – ocenił poseł Paweł Poncyljusz, poseł klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Według niego można spodziewać się zdecydowanych, "twardych" posunięć PiS.
Audio
  • Paweł Poncyliusz z Koalicji Obywatelskiej (Salon polityczny Trójki)

Paweł Poncyljusz, poseł klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, pytany, czy przyłoży rękę do realizacji zmian w prawie, dotyczących prezesa Najwyższej Izby Kontroli, czyli do tzw. "planu B" PiS, mówi, że nie wiadomo dokładnie, jaka jest jego treść. Według niego, możliwe jest, że politycy PiS wiedzieli o różnego rodzaju "grzeszkach" Mariana Banasia.

PAP Marian Banaś 1200.jpg
M. Zagórski: byłoby dobrze. gdyby Marian Banaś podał się do dymisji

– To wewnętrzna sprawa PiS. Jeśli Marian Banaś "urwał się spod kontroli" prezesa Kaczyńskiego, to prezes Kaczyński niech poniesie konsekwencje i rozwiązuje tę sprawę. Podejrzewam, że ją rozwiąże. I ten plan będzie bardziej "na twardo" – mówił gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki dodał, że syn Banasia został zwolniony z banku Pekao S.A.

Dyskutuje się o ewentualnym postawieniu prezesa Mariana Banasia przed Trybunałem Stanu. Czy ten przypadek według posła KO spełnia odpowiednie kryteria? – Różnie można na to patrzeć – stwierdził gość Trójki.

Jak dodał Paweł Poncyljusz, ta sprawa mniej angażuje wiele osób niż np. ochrona zdrowia, legislacja dotycząca małych przedsiębiorstw czy inne problemy.

W audycji była mowa także o wymiarze sprawiedliwości. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Poncyljusz (klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej)
Data emisji: 3.12.2019
Godzina emisji: 8.14

agkm/kw

Czytaj także

J. Sasin ws. M. Banasia: dla dobra Polski powinien podać się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 08:25
– W tym momencie dla dobra instytucji i dobra Polski Marian Banaś powinien podać się do dymisji, abyśmy nie mieli znów tego gorszącego spektaklu jak z Krzysztofem Kwiatkowskim, poprzednim szefem NIK – powiedział w radiowej Trójce Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów i przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.
rozwiń zwiń