X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Woś o orzeczeniu Sądu Najwyższego: jest wbrew konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 08:33
Michał Woś, minister-członek Rady Ministrów, ocenił w "Salonie politycznym Trójki", że postanowienie Sądu Najwyższego – uznającego Izbę Dyscyplinarną za organ, który "nie jest dostatecznie niezależny od polityków" – jest niedopuszczalne i wbrew konstytucji.
Audio
  • Michał Woś o orzeczeniu SN ws. Izby Dyscyplinarnej ("Salon polityczny Trójki")
Michał Woś
Michał WośFoto: PR
Obejrzyj
201912060815_Michał_Woś

Sąd Najwyższy wydał w czwartek wyrok, który po odpowiedzi z unijnego Trybunału w Luksemburgu po raz pierwszy orzekał w sprawie legalności Izby Dyscyplinarnej SN – powołanej za rządów PiS i złożonej w większości z byłych prokuratorów oraz nowej Krajowej Rady Sądownictwa. SN uznał, że Izba Dyscyplinarna w świetle prawa unijnego nie jest dostatecznie niezależna od polityków, podobnie zresztą jak KRS.

sąd najwyższy 1200 f.jpg
M. Skowron: teraz wszystkie decyzje mogą być podważone

O tym wyroku mówił w "Salonie politycznym Trójki" minister Michał Woś. – Orzeczenia Sądu Najwyższego nie są postanowieniami wiążącymi. Natomiast inni sędziowie bardzo często patrzą na to, jaka jest linia orzecznicza SN i do niej się dostosowują – stwierdził gość Trójki. 

Polityk dodał też, że w tym przypadku Sąd Najwyższy postanowił wbrew konstytucji. – Uznał bowiem, że prawo europejskie jest ważniejsze niż polska konstytucja. Przez to orzeczenie próbuje oddać część naszej suwerenności za granicę. Jest to absolutnie niedopuszczalne – ocenił minister. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Woś (minister-członek Rady Ministrów)
Data emisji: 6.12.2019
Godzina emisji: 8.14

kad/mk