X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Borys Budka o konwencji PO: nie będzie klasycznych prawyborów

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 08:54
– To będzie konwencja nominacyjna. Niestety, nie udało się przeforsować tego, by wszyscy członkowie klubu parlamentarnego PO-KO stanowili delegatów – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Borys Budka o Konwencji Krajowej PO (Salon polityczny Trójki)

W sobotę odbędzie się konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej. Tego dnia mają zostać rozpisane wybory nowego szefa partii, ponadto nastąpi zatwierdzenie kandydata ugrupowania na prezydenta. W konwencji nie wezmą udziału przedstawiciele Inicjatywy Polska, Nowoczesnej i partii Zielonych, którzy w Sejmie tworzą klub parlamentarny PO-KO. Wśród koalicjantów słychać rozczarowanie, że PO nie przeprowadza wspólnie prawyborów, które wyłonią pretendenta tej formacji na najważniejszy urząd w kraju.

koalicja obywatelska 1200 papa.jpg
Konwencja PO. Koalicjanci Platformy nie skorzystają z zaproszenia

– Konwencja wyborcza ma to do siebie, że jest organem partyjnym. Nasz klub parlamentarny stanowią cztery różne ugrupowania, a w sobotę nie będziemy mieli klasycznych prawyborów. To będzie konwencja nominacyjna – tłumaczył Borys Budka.

"Z zaproszenia skorzystają później"

Wiceprzewodniczący twierdził, że proponował rozszerzenie konwencji krajowej PO o członków klubu parlamentarnego nie będących członkami jego partii. – Niestety, nie udało się przeforsować tego, by wszyscy członkowie klubu stanowili delegatów, a zgodnie ze statutem głos mogą oddać wszyscy członkowie partii, czyli właśnie tylko delegaci – powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Borys Budka przyznał, że koalicjanci PO zostali zaproszeni na konwencję. – Myślę, że z zaproszenia skorzystają później po to, byśmy wspólnie wyłonili kandydata na prezydenta – dodał.

"Wydaje się bardzo miłą osobą"

Gość audycji odniósł się również do kandydatury Szymona Hołowni, który niedawno ogłosił swój start w wyborach. – To duża zagadka. Znam go jako dziennikarza i bardzo go cenię. Wydaje się bardzo miłą osobą – powiedział Borys Budka.

Podkreślił, że  to kolejny przykład osoby spoza polityki, która chce w niej zaistnieć. Dodał, że jego zdaniem nie ma większych szans w rywalizacji z np. Małgorzatą Kidawą-Błońską (to między nią a Jackiem Jaśkowiakiem w sobotę rozstrzygnie się, kto będzie kandydatem PO w wyborach prezydenckich). – Wicemarszałek Sejmu w przeciwieństwie do Szymona Hołowni jest osobą, która pełniła najważniejsze funkcje państwowe. Jest osobą znaną z tego, że potrafi łączyć i budować porozumienia – stwierdził Borys Budka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Borys Budka (wiceprzewodniczący PO)
Data emisji: 12.12.2019
Godzina emisji: 8.14

bb/kw

Czytaj także

Walka o fotel przewodniczącego PO. Budka zabiega o poparcie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 22:51
Borys Budka zabiega o poparcie Donalda Tuska w walce o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - informuje portal tvp.info. - Cieszę się z dobrej rozmowy. Wszyscy w Platformie chcemy, żeby PO była silną, skuteczną partią opozycyjną – powiedział portalowi polityk.
rozwiń zwiń