Ks. Cisło: współcześnie Święta Rodzina także nie miałaby łatwo

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 09:05
– Miałaby widok na pięciometrowy mur, który jest zwieńczony drutem kolczastym oddzielającym tereny Betlejem od Jerozolimy. Pewnie Święta Rodzina borykałaby się z dochodami, bo wiemy, że w brakuje tam pracy, brakuje regularnych pensji, przynajmniej na terenie palestyńskim – mówił na antenie radiowej Trójki o tym, co zobaczyłaby Święta Rodzina, gdyby żyła współcześnie, ks. prof. Waldemar Cisło.
Audio
  • Ks. Prof. Waldemar Cisło mówił o trudnej sytuacji w wielu miejscach na Bliskim Wschodzie (Salon Polityczny Trójki)

imigranci niemcy 1200 east news.jpg

Jarmarki świąteczne pod specjalnym nadzorem. Niemcy boją się zamachów

Rozważano też sytuację, w której do narodzin Jezusa doszłoby w Aleppo. Gość radiowej Trójki podkreślił, że tam sytuacja jest jeszcze trudniejsza.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Wedle tamtejszych statystyk mamy 10 tys. sierot, dzieci ulicy. To są dzieci, które zagubiły swoje rodziny w tej zawierusze wojennej, są dzieci, które nie chodzą od kilku lat do szkoły bo rodziców na to nie stać, żeby żeby dziecko chodziło do szkoły, my fundujemy stypendium w wysokości 10 euro, więc widzimy, jakie to są małe pieniądze, a jak zmieniają obraz życia – stwierdził.

– Dożywianie dzieci w Homs, które prowadzi m.in. polski jezuita, kosztuje 1,20 euro dziennie, żeby jeden ciepły posiłek był – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: ks. prof. Waldemar Cisło (dyrektor sekcji polskiej papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie)
Data emisji: 24.12.2019
Godzina emisji: 08.15

dcz/mk

Czytaj także

"Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" łączy w dzieleniu się dobrem

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 08:15
"Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" już po raz 26. łączy przy stole wigilijnym najpierw dwie, a potem trzy organizacje charytatywne Kościołów Chrześcijańskich: katolicką Caritas Polska, prawosławny Eleos i ewangelicką Diakonię. W Polskim Radiu 24 o wydarzeniu opowiadają przedstawiciele wszystkich organizacji: Maurycy Pieńkowski - Caritas Polska, ks.Tomasz Stempa - Eleos i Wanda Falk - Diakonia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogoda na Wigilię: deszcz w całym kraju. Śnieg tylko w górach

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 10:34
W Wigilię prawie wszędzie wystąpią opady deszczu. Śnieg pojawi się tylko w górach. Temperatura będzie się wahać od 3 do 6 stopni Celsjusza.
rozwiń zwiń