"Odpowiedzialność, która wykracza poza spór polityczny". Zandberg o ustawie ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 08:48
- Bardzo wiele osób niepokoi się informacjami o koronawirusie. Zachęcam, by podchodzić do tego z umiarem i spokojnie - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg z partii Razem i klubu Lewicy.
Audio
  • Zandberg: gdy rządy były koalicyjne, polski parlamentaryzm lepiej wyglądał (Salon polityczny Trójki)

Zdaniem gościa radiowej Trójki, społeczeństwa najlepiej radzą sobie z takimi zagrożeniami, gdy nie wpadają w panikę, tylko działają według procedur. – Mamy wybitnych specjalistów od epidemiologii i powstrzymywania zjawisk epidemicznych - ocenił Adrian Zandberg.

Dobre prace w parlamencie

Koronawirus-lotnisko-zdrowie-pap-1200.jpg
Strach przed koronawirusem. W aptekach i hurtowniach brakuje maseczek i płynów antybakteryjnych

- Cieszę się z tego, że wczorajsze prace nad ustawą, wyglądały zupełnie inaczej, niż nas dotychczas przyzwyczaili rządzący - powiedział polityk, odnosząc się m.in. do przyjętych poprawek, które zgłosiła Lewica.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jak zaznaczył, prace w komisji przebiegały w atmosferze otwartości ze strony rządzących. - To dobrze, myślę, że tak powinny wyglądać prace w parlamencie. Mam nadzieję, że wyjście z okopów i rządzącym dobrze zrobi, bo przejeżdżanie walcem przez wszystkie propozycje opozycji na zasadzie automatycznej, moim zdaniem źle służy prawu - dodał Zandberg.

Odnosząc się do wyjątkowości wczorajszych prac, które miały być pozbawione polityki, zastrzegł, że "polityka jest we wszystkim, w czym podejmują decyzje polityczki i politycy". - Istotą polityki jest oczywiście spór i spieranie się o rozwiązania, ale istotne jest, byśmy rozmawiali o rozwiązaniach, nawet odrzucali je, ale odnosząc się do konkretów - powiedział gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Adrian Zandberg (Razem, Lewica)
Data emisji: 03.03.2020
Godzina emisji: 8.14

pg/mr/ml

Czytaj także

"Dobra i potrzebna ustawa". Minister zdrowia o nowych przepisach dot. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 00:50
- Ustawa przyjęta w związku zagrożeniem koronawirusem jest dobra i potrzebna. Jest ona dopełnieniem narzędzi, nad którymi pracowano od dłuższego czasu - ocenił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagrożenie koronawirusem. W Polsce hospitalizowano 92 osoby, 3 tys. ofiar śmiertelnych na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 06:32
W Polsce w związku z podejrzeniem choroby zakaźnej COVID-19 charakteryzującej się niewydolnością oddechową hospitalizowane były w poniedziałek wieczorem 92 osoby. Tymczasem na świecie zmarło już ponad 3 tys. osób - wynika z danych resortu zdrowia oraz zestawienia Głównego Inspektora Sanitarnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: jeśli w Polsce pojawi się koronawirus, to opinia publiczna natychmiast się o tym dowie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 07:28
- Apeluję do aktorów sceny politycznej o umiar. Przekazujemy wszelkie informacje o tym, co się dzieje, jeśli w Polsce pojawi się przypadek koronawirusa, to opinia publiczna dowie się o tym natychmiast i odpowiednie służby i straże będą wtedy działać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń